Autor Tema: Upucavanje karabina  (Posjeta: 225217 vremena)

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #30 u: 19. 10. 2007. 22:02:30 »
samo milimetar gore dole....da šišnem malo cijanofixa čč
bolje da ovo komentarisu drugi da ne bih nesto pogresno reko

Mislim da bi ovo admin trebao komentirati! >:(
jel mislis ovo prvo ili drugo
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline MP153

  • K 100
  • **
  • Postova: 210
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #31 u: 19. 10. 2007. 22:20:27 »
Prvo!

Offline john deere

  • K 500
  • ***
  • Postova: 536
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #32 u: 19. 10. 2007. 23:25:55 »
ma dajte, šta ste navalilič vidite da se čovjek zeza. pa on lovi po africi i i dobar je s agičem. jel stvarno mislite da on to tak radič i ja sam u prvi mah posumnjao, ali kad čitam što radi, reko nemoguće. bacio on mamac, a vi zagrizli. ;D  skoro sam i ja!  :-\
As I walk through the valley of the shadow of death, I fear no one, for I am the meanest motherfucker in the valley!

PH Dbk

  • Gost
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #33 u: 20. 10. 2007. 09:20:48 »
samo milimetar gore dole....da šišnem malo cijanofixa čč
bolje da ovo komentarisu drugi da ne bih nesto pogresno reko

Mislim da bi ovo admin trebao komentirati! >:(

aaa on ima neko bolje ljepilo čč

Offline Kaligula

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1210
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #34 u: 20. 10. 2007. 09:51:25 »
Jao koji provokator i zajebant.
 John Deere je najbliži istini.
 Ak radi s Agičem,to što on priča je nezamislivo.
 Nema večeg perfekcioniste od Franje,i kao takav,nebi ga na imanje pustio a ne u radionu da je ovakav šlampavac.
Al moram priznat da je dobra fora.

Offline skud

  • K
  • *
  • Postova: 11
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #35 u: 24. 10. 2007. 08:17:03 »
Mormalno je da me zanima. Svrha foruma i jeste da ima edukativno informativni karakter.
POzdrav Lovcima,malo kasnim sa ovim al nije bitno onog kog interesuje taj i nadje sta mu treba.Da prečem na stvar,upucavanje.
Nabavili smo sebi stalak od mitraljeza M53,na njemu smo zavarili 2 stege koje su oblozene gumom da se neosteti kundak karabina.
Tokar nam istokari cijev duzine 3 cm za svaki karabin posebno,Unutrasnji promjer cjevi je vanjski promjer cjevi usta karabina.Natoj cjevi se napravi prorez za nisan jer se nemoze navuci na cjev ako nema proreza .Mikrometrom podjeli se cijev na celu na 4 dijela .Od bakrene zice(tanke) se napravi koncanica kao ona na optici,lemilicom zaletujemo na tu cijev.Jedan posao odračen!!Drugo praznu cauru izbusite u sredini gdje udara udarna igla da se izbaci inicijalna kapisla metka.Izvadis izvlakac stavis praznu cauru u cijev,onu drugu cijev vec pripremljenu sa koncanicom navuces na cijev.Poravnas kroz cauru sa krstom cilj-izvrsis korekciju optike il nisana-Gotovo!
Proba sa tri metka u cilj i dobijes ono sto i mi dobivamo na 150m -3cm pogotke u grupu.Mozda ce nekom biti cudno ovakvo upucavanje al smo prezadovoljni sa ovim-uostalom upucavanje nas izadje 10 eura.

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #36 u: 24. 10. 2007. 08:29:12 »
govoreči iz osobnog "pučkog" iskustva, za upucavanje vam treba:
1. hauba od čipa
2. malo manje od pola vreče pijeska
3. 2 deke
4. dalekozor
5. puška
6. 10 metaka

pošto me jedan stari maher naučio tu taktiku, pouzdano mogu reči da sa ovim načinom upucavanja smjestim 2 od 3 zrna u istu rupu na 100 m. samo ti treba prvi put malo vremena dok naštimaš koja ti visina vreče pijeska treba, puška ide na nju, kundak spustiš na haubu na deku, lijeva ruka ide naprijed gore na cijev, desnom lagano pritiščeš u rame, nema pomaka gore dole, a lijevo desno pouzdano znaš da li si ti potegnuo ili je pitanje optike. ovo je naj praktičniji pouzdani i najjeftiniji način. no to je samo moje skromno mišljenje...

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #37 u: 24. 10. 2007. 08:42:33 »
Dečki stalak je majka. Ne toliko za pucanje koliko za korekciju optike. Drugi metak mora iči tani gdje  treba.
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline john deere

  • K 500
  • ***
  • Postova: 536
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #38 u: 24. 10. 2007. 12:16:37 »
kad smo kod stalaka. jel zna netko gdje bi se moglo nabaviti stalak od garonje/šarca iliti m53, tj mg-42č kako god ga zvali no ja bih htio nabaviti onaj stalak, tronožac. ako netko zna molio bih ga da javi! hvala! idem stavit ovo i u oglase!
As I walk through the valley of the shadow of death, I fear no one, for I am the meanest motherfucker in the valley!

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #39 u: 24. 10. 2007. 12:25:04 »
Ja koristim tronozni stalak napravljen za upucavanje.Super mi je,lagan je rasklopi se lako,podesava se po svim parametrima itd.
Super me sluzi i nosim ga gdje stignem u slucaju da mi za vrijeme lova puska padne.
Nikola ga je vidio.

Offline SSG

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2246
  • Da je pas čovjekov prijatelj, mišljenje je čovjeka
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #40 u: 24. 10. 2007. 12:58:42 »
Medo,kolko košta takav stalakč d7
Užasno osjećam ovu krizu. Vozim auto bez krova, pijem staro vino, jedem pljesnivi sir..

Not to open the hunting season on the pretext that there is no game would be as if one gave up celebrating Christmas because there was not enough snow to go by sleigh to midnight Mass.

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #41 u: 24. 10. 2007. 19:31:53 »
Pa krecu se od 550-700 Kn.Zapravo posto mi sve dolazi preporucenom postom u RH izadje 700 kn.Ima puno modela i znam da su neki izvisili kad su narucivali iz USA tako da je ovo bilo zgodnije kad sam ja donosio.
Modela ma puno i cijene variraju .Nedavno sam propustio jedan za 490kn. :(

Offline Max011

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1216
  • Zbogom Šakira bejbi...
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #42 u: 25. 10. 2007. 12:41:54 »
Dobro je imati stalak a ako se nema može poslužiti i običan sto uz malo podglavljivanja... :) parola snadji se ;)
Ono što nisam uočio a to je da niko do sad nije pomenuo kontrolnu metu na malom rastojanju od 30-50m za hvatanje ,,hica-šusa,,  koja je nužnost za upucavanje kombinacija. Predpostavljam onda da kolege to znaju a za mlade to pominjem da ako ne dobiju iz prve u metu na 100 metara ima leka i tome.  ;) ;) ;D
« Zadnja izmjena: 25. 10. 2007. 12:46:57 od Max011 »

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #43 u: 25. 10. 2007. 13:35:37 »
zapravo uopče nije bitno na kojoj udaljenosti upucavaš, bitno je da poznaješ balistiku svojeg metka. recimo ja upucavam na 100 u +3, no mogu vrlo jednostavno i na 50 u +1 tak da mi na 100 opet doče na +3...

Offline Bodul

  • K 500
  • ***
  • Postova: 747
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #44 u: 05. 11. 2007. 14:24:05 »
Slažem se da je stalak za upucavanje "zakon".
Ja koristim stalak i za pucanje, samo ne stisnem pušku čvrsto več mi stalak služi kao siguran naslon.
Koristeči laser i ostale tehnike naprijed opisane puška se ne može upucati kako neki tvrde več se dobije grupa pogodaka koja je "tu negdje".
Svaka cijev "nosi" sama za sebe, a svaka municija i težina zrna je priča za sebe.
Dakle nema upucavanja bez ispaljenog metka i finog podešavanja.
Sada je nama najjeftiniji i najbliži laser u Kettneru - Austrija i košta 59 eura.