Autor Tema: Koliko troši moj terenac ?  (Posjeta: 31391 vremena)

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Koliko troši moj terenac ?
« Odgovori #105 u: 22. 09. 2010. 23:07:30 »
Koga muči potrošnja na terencu neka ga i ne kupuje. Ne znam ima li koji da ide ispod 10 litara, samo više. Meni Cherokee 4.0 troši i preko 30L plina (ponekad). Uglavnom je između 20 i 25L. Samo MT gume popiju par litara. Benzin nisam nikad mjerio.
I opet kad pretvorim u kune, ispadne mi kao cca 10-12 litara diesela. Jedino što gadno zvuči kad kažem 25 litara. Ne možeš i ovce i novce.

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: Koliko troši moj terenac ?
« Odgovori #106 u: 22. 09. 2010. 23:10:01 »
Koga muči potrošnja na terencu neka ga i ne kupuje. Ne znam ima li koji da ide ispod 10 litara, samo više. Meni Cherokee 4.0 troši i preko 30L plina (ponekad). Uglavnom je između 20 i 25L. Samo MT gume popiju par litara. Benzin nisam nikad mjerio.
I opet kad pretvorim u kune, ispadne mi kao cca 10-12 litara diesela. Jedino što gadno zvuči kad kažem 25 litara. Ne možeš i ovce i novce.

 Nazime, pa ne trebaš se nama opravdavat - čuvaj tu matematiku za suprugu!  hao hao
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Koliko troši moj terenac ?
« Odgovori #107 u: 22. 09. 2010. 23:11:20 »
I registracija je 5500 kn. Zna žena bolje nego ja. zagi

Offline lovac 1

  • Moderator
  • K 500
  • *****
  • Postova: 697
  • Kad sam bio mlađan lovac jaaa...
Odg: Koliko troši moj terenac ?
« Odgovori #108 u: 22. 09. 2010. 23:24:33 »
Pa normalno ak je nešto teško 2 tone i treba ga gurati uz breg ili po autoputu ganjati, mora trošiti.

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Koliko troši moj terenac ?
« Odgovori #109 u: 22. 09. 2010. 23:29:02 »
Pa normalno ak je nešto teško 2 tone i treba ga gurati uz breg ili po autoputu ganjati, mora trošiti.

Meni je to jasno, i nemam prigovora.

Offline krilaš

  • K 500
  • ***
  • Postova: 868
Odg: Koliko troši moj terenac ?
« Odgovori #110 u: 22. 09. 2010. 23:34:16 »
Drugari ako nesto trosi to trba i da ide.
Vozio sam Par Patrola sto dizelasa sto benzinca ,nikada nisu bili moje vlasnistvo jer im objektivno ne vidim potrebu barem za nase prostore.
Veliki, glomazni,teski i jako ne  rentabilni.
Taj terenac je bio simbol prestiza s pocetka devedesetih godina proslog veka(1992-1995-6god.) osoba sa osam razreda skole,(kad stignu u selo da se komsije dive).
P.S. IZVINjAVAM se, nisam imao nameru nikog vređati samo sam bolno realan. teaa
Pozdrav Goran
« Zadnja izmjena: 22. 09. 2010. 23:35:57 od krilaš »
E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Koliko troši moj terenac ?
« Odgovori #111 u: 22. 09. 2010. 23:34:23 »
Štovane kolege forumaši,
dali netko posjeduje land rover freelander 2,0 d 4X4,
godina 2005 +-, zanima me potrošnja, kvarovi i sl.

sve ok osim srednjeg(automatskog) difernecijala.on je slaba tačka sve ostalo je ok oim što netrebaš neki komfor očekivati
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Koliko troši moj terenac ?
« Odgovori #112 u: 23. 09. 2010. 00:59:54 »
Drugari ako nesto trosi to trba i da ide.
Vozio sam Par Patrola sto dizelasa sto benzinca ,nikada nisu bili moje vlasnistvo jer im objektivno ne vidim potrebu barem za nase prostore.
Veliki, glomazni,teski i jako ne  rentabilni.
Taj terenac je bio simbol prestiza s pocetka devedesetih godina proslog veka(1992-1995-6god.) osoba sa osam razreda skole,(kad stignu u selo da se komsije dive).
P.S. IZVINjAVAM se, nisam imao nameru nikog vređati samo sam bolno realan. teaa
Pozdrav Goran

sve ti rodice ,,,na ovom svijetu,,,,,,j,,,,,,,m  i punicu,,,,i komsinice,,,itd,,,,,,!!!!    PATROL vozi gospoda a seljaci se provozaju,,,,,,hahahahaaaaaaaaaa!!! zagi zagi zagi
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline krilaš

  • K 500
  • ***
  • Postova: 868
Odg: Koliko troši moj terenac ?
« Odgovori #113 u: 23. 09. 2010. 11:14:25 »
Sejfo druze moj ovo je bilo moje izlaganje oko potrosnje i realne potrebe PATROLA njegovih performansi i  realne njegove potrebe na nasim terenima.Negove realne potrebe na nasim terenima i u nasim lovistima NEMA.A prevoz do lovista asfaltnim putem ili makadamom moze se obaviti savakim putnickim autom.
Ne postoji skoro ni jedna marka automobila u kojoj se nisam provozao a pojedinih sam bio ,a i danas njihov vlasnik.
Pa evo jednog koji je skoro dve tone koji je 4000cm ciji sam direktni vlasnik bio do proslog leta koji je na otvorenom trosio 11l do 150Km/h a u gradu i do 22l ali je svoju potrosnju  opravdavo udonoscu snagom i brzinom.

Jeste da nije terenac ali je njegova potreba daleko opravdanija nego nekog Patrola od dve tone koji trosi kao lud koji je dugacak i po nasim da se izrazim "VUKOJEBINAMA" vise je ne efikasan nego efikasan i da skoro bolju primenu na terenima ostvaruje jedan mali SUZUKI SAMURAJ od 1300cm.
Toliko Hvala.
Pozdrav Goran
E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: Koliko troši moj terenac ?
« Odgovori #114 u: 23. 09. 2010. 11:40:30 »
Nemogu se složiti sa tobom jer i mali samuraj itekako potroši preko 10 litara, a u njega ti ne stane ništa, kao i u većinu kratkih terenaca, s tim da su duže rute u Samuraju odlične za bubrege i zbližavanje sa suvozačem(stalno se dodirujete happi). On je bolji za off road takmičenja zbog malih gabarita, ali za lov gdje treba prevoziti stvari,ljude,pse, divljač itd. je veči terenac zakon. A ruku na srce svi ti stariji dizel terenci troše od 10-15 litara-ovisi o gumama, načinu vožnje i uvjetima(otvoreno,teren,grad...)
S tvrdnjom da se osobnim autom može komotno u lov se nikako nebi složio- jer se zaprlja,usmrdi,izgrebe i uništi -do lovačke kuće da, ali po lovištu ::)

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Koliko troši moj terenac ?
« Odgovori #115 u: 23. 09. 2010. 12:01:21 »
Zavisi kakvo ti je lovište.

Kratki ili dugi tereci?

Imju prednosti i mane i jedni i drugi, meni zbig konfiguracije trena nešto tipa patro GR ne dolazi u obzir, več vidim dva mjesta na kojima ga ne bi s njegovom dužinom i anšlagom okrenuo za mjesec dana i bar jedno gdje bi nasjeo na trbuh zbog dužine.

S druge strane udobniji je na cesti i ima više mjesta.
Imam upalu volje.

Offline Expresica

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1354
Odg: Koliko troši moj terenac ?
« Odgovori #116 u: 27. 09. 2010. 09:57:49 »
Gorane,da nevozius slucajno ovo leto noviji model ?  paci

Offline krilaš

  • K 500
  • ***
  • Postova: 868
Odg: Koliko troši moj terenac ?
« Odgovori #117 u: 27. 09. 2010. 22:41:47 »
Ne Vratio sam moju staru ljubav koja je prespavala 12 godina u srbiji u mojoj garazi nadaju ci se da krenu neka lepsa vremena ali od toga nista pa sam ga vratio nazad za svicu.
Rado bih ti postavio Fotografiju mog decackog auta iz snova i realizacije tog sna i ljubavi prema cetvorotockasu koju moze samo smrt razdvojiti.Taj auto obozavam volim i posle moje porodice odmah je on to je nesto sa cime se covek rodi i to ostaje u njemu dok je ziv.
Rado bih ti ga pokazao ali imam lose iskustvo sa drugih foruma posle postavljanje te fotografije i najbolji virtuelni prijatelji na forumima su mi postali smrtni neprijatelji.
Pozdrav Goran
E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: Koliko troši moj terenac ?
« Odgovori #118 u: 27. 09. 2010. 22:43:48 »
.
Rado bih ti ga pokazao ali imam lose iskustvo sa drugih foruma posle postavljanje te fotografije i najbolji virtuelni prijatelji na forumima su mi postali smrtni neprijatelji.


 Zavist je jebena stvar!  ;)  happi happi happi
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Koliko troši moj terenac ?
« Odgovori #119 u: 27. 09. 2010. 22:52:11 »
kad se kupuje auto prvo se pita jel ima ovo a poslije koliko trosi  hao
Mihi est compositum in Taberna Mori