Autor Tema: Koliko troši moj terenac ?  (Posjeta: 31402 vremena)

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Koliko troši moj terenac ?
« Odgovori #45 u: 02. 03. 2009. 14:39:12 »
Pozdrav!!! d4
 Molio bih da mi neko ko zna kaže kolike optimalne snage bi trebao biti akumulator (ne mislim na konjske snage ::)) AH -da pokreće-tj upali motor od 2800 kubika i 130 KS. (patrol nisam) zagi
 Hvala na odgovoru, onom ko mi odgovori a ko se misli zafrkavati nek se samnom ne zajebava danas nisam nešto u redu !!!! ;) ;D ;D ref ref ref
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3977
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Koliko troši moj terenac ?
« Odgovori #46 u: 02. 03. 2009. 19:21:09 »
jel ima jedan ili dva akumulatora? i ne zajebavam se.....

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Koliko troši moj terenac ?
« Odgovori #47 u: 02. 03. 2009. 19:24:10 »
 Ðžip ima jedan 12 voltni, a JA imam dva, samo što mi je ovaj drugi neispravan!!!! ;) ;) zagi
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3977
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Koliko troši moj terenac ?
« Odgovori #48 u: 02. 03. 2009. 19:26:47 »
Оip ima jedan 12 voltni, a JA imam dva, samo što mi je ovaj drugi neispravan!!!! ;) ;) zagi

pa kupi nove iste jačine kao ove, pa valjda na njima nešta piše.

valdop

  • Gost
Odg: Koliko troši moj terenac ?
« Odgovori #49 u: 02. 03. 2009. 19:27:06 »
benzinac ima jedan,a dizelaš dva (24V). za svojeg trebaš bateriju od 70AH i sajlu za šlepanje jer kad imaš terenca uvijek te neko treba da ga malo povučeš  pic

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Koliko troši moj terenac ?
« Odgovori #50 u: 02. 03. 2009. 19:33:56 »
benzinac ima jedan,a dizelaš dva (24V). za svojeg trebaš bateriju od 70AH i sajlu za šlepanje jer kad imaš terenca uvijek te neko treba da ga malo povučeš  pic
znaš VALDO kad ću ja koga povući-samo ako bude trebao u HITNU i ovako mi malo troši............
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Koliko troši moj terenac ?
« Odgovori #51 u: 02. 03. 2009. 21:43:20 »
benzinac ima jedan,a dizelaš dva (24V). za svojeg trebaš bateriju od 70AH i sajlu za šlepanje jer kad imaš terenca uvijek te neko treba da ga malo povučeš  pic

Ako su dva, ne mora značiti da je 24V mada sumnjam da ima 2 akumulatora, pa nije kamion.
Taj auto nema puno električnih potrošača i ne treba mu ne znam kako jak akumulator, ali pošto je dizelaš, ja mu ne bi stavljao manji od 70Ah. Ipak ga nekaj treba zaverglat.
Kupi ti sebi najveći koji ti stane u ležište pa si miran.

Offline Expresica

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1354
Odg: Koliko troši moj terenac ?
« Odgovori #52 u: 02. 03. 2009. 21:51:23 »
Ja sam u Isuzu imao dva,bio je 2000 i neka godina a to sa 24 V  rol

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3977
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Koliko troši moj terenac ?
« Odgovori #53 u: 02. 03. 2009. 23:15:30 »
nemoraju biti spojeni u seriju, negdje ima i dva akumulatora paralelno spojena, pa su opet 12V sa više ah.

a i valjalo bi se vratiti u temu.
pošto nije definirano u naslovu "šta troši", ovim putem obavještavam Sejfu da se ne radi o potrošnjama akumulatora!

Offline Tava

  • K 100
  • **
  • Postova: 488
Odg: Koliko troši moj terenac ?
« Odgovori #54 u: 03. 03. 2009. 08:10:57 »
Mitsubishi, Toyota provjereno znam imaju po dva akumulatora i to ne iz razloga što im treba veća voltaža nego zbog sigurnosti kod ekstremnih hladnoća se smanjuje mogućnost da ne pale zbog istrošenog akumulatora.
Ako po lošem vremenu na polju vidiš čovjeka znaj ili je lud ili je lovac

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Koliko troši moj terenac ?
« Odgovori #55 u: 03. 03. 2009. 08:18:49 »
Mitsubishi, Toyota provjereno znam imaju po dva akumulatora i to ne iz razloga što im treba veća voltaža nego zbog sigurnosti kod ekstremnih hladnoća se smanjuje mogućnost da ne pale zbog istrošenog akumulatora.

Pajero i jedinica i dvojka (za trojku nisam siguran) ima jedan akumulator i kod 2,5 TD je 95Ah neka divlja dimenzija, krači je a viši od standardnog za evropska auta 306X173X225, a tako i Toyota LC i Patrol.

Ti s dva akumulatora su bili za vojsku i zahvaljujuči sforu unproforu i ostalim forovima dosta ih kruži po našim cestama.
Imam upalu volje.

Offline Tava

  • K 100
  • **
  • Postova: 488
Odg: Koliko troši moj terenac ?
« Odgovori #56 u: 03. 03. 2009. 13:24:46 »
Mitsubishi, Toyota provjereno znam imaju po dva akumulatora i to ne iz razloga što im treba veća voltaža nego zbog sigurnosti kod ekstremnih hladnoća se smanjuje mogućnost da ne pale zbog istrošenog akumulatora.

Pajero i jedinica i dvojka (za trojku nisam siguran) ima jedan akumulator i kod 2,5 TD je 95Ah neka divlja dimenzija, krači je a viši od standardnog za evropska auta 306X173X225, a tako i Toyota LC i Patrol.

Ti s dva akumulatora su bili za vojsku i zahvaljujuči sforu unproforu i ostalim forovima dosta ih kruži po našim cestama.
Skroz pogrešno. Od 2002 do 2005 sam vozio Pajero 3,2 DID. Kupio ga novog i tvornički je bio ugrađen drugi akumulator. Kod brata je bio samo 6 mjeseci mlađi sa istim motorom no sa jednim akumulatorom. Objašnjenje je bilo da je to novi dodatak koji će podići povjerenje kupaca. Definitivno sa UNPROFOR-om nema ama baš nikakve veze.
Ako po lošem vremenu na polju vidiš čovjeka znaj ili je lud ili je lovac

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Koliko troši moj terenac ?
« Odgovori #57 u: 04. 03. 2009. 08:11:40 »
Citat posta poviše, molim pročitati od početka do kraja

Pajero i jedinica i dvojka (za trojku nisam siguran)
Koliko se ja razumim u poljoprivredu taj tvoj DID je Pajero treče generacije.

Ovo za vojna auta sam zasnovao na iskustvu s Puchom G i VW Iltisom (ako neko zna koje je to vozilo) koji i jedan i drugi u vojnoj izvedbi imaju 24 voltnu instalaciju a civilna 12 voltnu.

Zbog sve večeg broja trošila u novijim vozilima odavno se priča o prelasku na 32 voltnu instalaciju jer 12 voltna zbog veče konzumacije ampera zahtjeva instalaciju s večom i večom kvadraturom tj. skuplju i težu.

Razlika je ne u jednoj ili dvije baterije nego kako su spojene da li kao 12 V ili 24V Pajero 3,2 DI-D ima 12 volti sam dvi baterije radi kapaciteta.
« Zadnja izmjena: 04. 03. 2009. 08:29:05 od Neno »
Imam upalu volje.

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Koliko troši moj terenac ?
« Odgovori #58 u: 04. 03. 2009. 08:24:29 »
Evo ja kupio stari L200 prije 2 tjedna. 93. je godište, ima 250 tkm, motor je standard 2,5, i ima dovoljnih 90 KS. Ti stari motori su mi najljepši, nema previše mozganja u njima, čista dobra stara mehanika je u pitanju. Kad otvoriš haubu, još smjestiš jednog jelena uz motor da se ne vidi hehe. Odma sam ga testirao prošli tjedan do Cresa i nazad. Po autoputu laganica 120, motor ne bruji, ne trese, ugodna vožnja. Po njihovom kamenu proizvodi tipične zvukove kakve mi je i Terrano proizvodio, graničnici zacvile tu i tamo. Standard. Uglavnom, mjerio sam potrošnju. ZG-Rijeka autoput, a dalje stara cesta Rijeka-Umag, Umag-Pazin-otok Cres. Potrošnja mu je bila zavidnih 10,6 litara. Očekivao sam barem 12, stoga sam se vrlo ugodno iznenadio hehe. Taj L200 će biti odlična zamjena Defiću za cestu i duža putovanja u lov. Defić će savladavati i dalje blato i vodu u mom lovištu, a za cestu ćemo ga čuvati i paziti.

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Koliko troši moj terenac ?
« Odgovori #59 u: 04. 03. 2009. 08:39:29 »
Sky ako je očuvan L200 je dobra kupnja, pošto je taj motor s 87 KS praktički isti kao u Pajeru s razlikom intercoolera, ja bi razmišljao da ga ugradim i dobijem tih desetak konja.

Solidni su motori samo se nađi dobrog majstora za izmjenu zupčastog remenja koji ima iskustva s tim motorima jer imaju osovine za uravnoteženje koje imaju poseban zupčasti remen koji prolazi ispod glavnog remena i dosta njih ove osovine ne stavi u fazu zbog čega dođe do pucanja manjeg remena koji podleti pod veči i onda je  :pferd:
Imam upalu volje.