Autor Tema: Svijetla na terencima  (Posjeta: 5101 vremena)

Offline željko

  • K 100
  • **
  • Postova: 160
Odg: Svijetla na terencima
« Odgovori #15 u: 12. 01. 2011. 14:44:29 »
ma pod ovim ništa ne koriste mislio sam na daljinu svijetla koliko bacaju u odnosu na reflektorke,naravno da i maglenke posvijetle put,ali to se nemože usporedit s ovima.....

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: Svijetla na terencima
« Odgovori #16 u: 12. 01. 2011. 14:52:07 »
Možda je onda najbolje staviti u gepek agregat za struju a na krov reflektor od 3,5 KW pa je osvjetljenje zajamčeno bolje od bilo kakvih dodatnih svjetala. A što se tiče tih svih dodatnih preinaka ako nisu homologirana i upisana u prometnu dozvolu na tehničkom NE prolaze (osim ako prolazite tehnički van propisno). fre
270 Win, gente et non dimittet.....

Offline željko

  • K 100
  • **
  • Postova: 160
Odg: Svijetla na terencima
« Odgovori #17 u: 12. 01. 2011. 15:13:57 »
jesi ti možda ljubomoran na nas koji imamo ta svijetla i svoje ljude na tehničkom koji nas puštaju ili je možda nešto drugo u pitanju...
šta si zapeo toliko,pa svi mi znamo šta se smije i može a šta ne,dok prolazi prolazi,kad budu rekli skidaj skidaćemo ili naći neku rupu u zakonu pa i dalje to koristit......

Offline likabrinje

  • K 500
  • ***
  • Postova: 780
  • bilo kuda Sauer svuda......
Odg: Svijetla na terencima
« Odgovori #18 u: 12. 01. 2011. 15:19:31 »
Željko je u pravu Ja nemam problema na tehnickom niti s policijom zbog lampi na krovu nit roolbarova....Ali svjetla su perfektna vidis sve sa njima...I kad ides sa ladom kroz snjeg od metra pa ti baca pohaubi i zatrpa ova prva niska svjetla,tu se onda vidi koliko znace ovi na krovu......Željko zagi

Offline likabrinje

  • K 500
  • ***
  • Postova: 780
  • bilo kuda Sauer svuda......
Odg: Svijetla na terencima
« Odgovori #19 u: 12. 01. 2011. 15:23:11 »
I po ljetu za neki noćni krug po livadama.... pic pic pic

Offline Jedan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 587
  • Na putu do cilja najvažniji je put!
Odg: Svijetla na terencima
« Odgovori #20 u: 12. 01. 2011. 16:29:55 »
Željko je u pravu Ja nemam problema na tehnickom niti s policijom zbog lampi na krovu nit roolbarova....Ali svjetla su perfektna vidis sve sa njima...I kad ides sa ladom kroz snjeg od metra pa ti baca pohaubi i zatrpa ova prva niska svjetla,tu se onda vidi koliko znace ovi na krovu......Željko zagi
Ne treba od ovog raditi cirkus i postavljati na krov automobila "reflektore za osvjetljavanje stadiona" ali svatko tko ima imalo iskustva na terenu zna da je terensko vozilo zapravo nekompletno bez ovih svjetala.
Prijatelj mi radi u Stanici za teh. pregled i tvrdi da toleriraju ovakva svjetla na terencima pod "gabaritna" iako s tim nemaju veze. Jednostavno su nužna ako vozite izvan prometnica. Mnogi od vas nemaju potrebe ili jednostavno ne mogu skrenuti izvan prometnice jer vam vozila služe za vožnju do lovišta ili ste kupili vozila preskupa za upotrebu kakvu lov zahtjeva, pa vas srce boli kad vam vlat trave ogrebe prašinu na odbojniku. Nema potrebe osvjetljavati "drugu općinu" ali prostor ispred vozila serijskim svjetlima ne možete osvijetliti ako noću vozite po travi visokoj kao vi kad stojite.
I po ljetu za neki noćni krug po livadama.... pic pic pic
Očito aludiraš na krivolov, a to je mnogo lakše ručnim reflektorom, pa postavljanje svjetala na krov zbog krivolova nije razumna opcija (ako u takvom lovu uopće ima razuma). Druga je priča s pomičnim svjetlom (ili paru) na krovu, iako naravno i ta opcija može imati i prihvatljivu svrhu umjesto da služi za krivolov.
Bilo kakve preinake ove vrste na vozilu koje služi za vožnju po javnim prometnicama nemaju logično opravdanje osim "za šminku" i lijepo izgledaju dok ih ne upalite prema vozilu koje dolazi iz suprotnog smjera!  zagi

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Svijetla na terencima
« Odgovori #21 u: 12. 01. 2011. 16:40:30 »
...I kad ides sa ladom kroz snjeg od metra

Mozda nakratko ako je kakav suhi snijeg u pitanju, ali svejedno hladnjak se vjerojatno zacas zatvori.A onda temperatura ?? , ako se i na mjestu grije .  http://www.youtube.com/watch?v=kR3-GIJwyAA
 
« Zadnja izmjena: 12. 01. 2011. 16:43:35 od pepi2 »

Offline likabrinje

  • K 500
  • ***
  • Postova: 780
  • bilo kuda Sauer svuda......
Odg: Svijetla na terencima
« Odgovori #22 u: 12. 01. 2011. 17:01:44 »
Svjetla su super i nikad ih nebi skinuo sa auta.........

Offline željko

  • K 100
  • **
  • Postova: 160
Odg: Svijetla na terencima
« Odgovori #23 u: 12. 01. 2011. 18:01:16 »
tak je......

Offline kalnik

  • K 500
  • ***
  • Postova: 890
Odg: Svijetla na terencima
« Odgovori #24 u: 12. 01. 2011. 18:28:08 »
...da malo dodam temi. Montirao sam na mazdu B2500 kao dodatna svjetla u prednji spojler, daljinke Hella Micro FF. Rezultat perfektan. Odlicno "razbijaju" maglu, a po normalnoj vidljivosti kao duga svjetla, bilo po cesti ili po šumi fantasticno nadopunjavaju glavna svjetla. Naravno, pale se samo uz  duga glavna svjetla.Umjesto standardnih H3 zarulja , stavio sam Osram +90 H3 zarulje. Na to me je nagovorio prijatelj koji vec godinama vozi kamione, i nisam nimalo pogrijesio. z14