Autor Tema: "Dianas Argentum" uzgajivacnica vajmarskih pticara  (Posjeta: 59698 vremena)

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: "Dianas Argentum" uzgajivacnica vajmarskih pticara
« Odgovori #315 u: 30. 11. 2009. 10:17:28 »
File ti si u suštini u pravu,kvalitet ima i treba da ima cijenu,ali činjenica je da je to za mene preskupo. Zato vozim VW a ne Porsche. Nisam htio nikog umalovažiti niti podcijeniti,samo sam iznio svoj komentar o cijeni.A weimarci mi se sviđaju već godinama a cijena je razlog zašto ga nemam.

To je to,nije da nisam upućen,naprotiv pratim ove psiće već duže vrijeme i znam kakvi su itd....
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: "Dianas Argentum" uzgajivacnica vajmarskih pticara
« Odgovori #316 u: 30. 11. 2009. 10:50:43 »
File ti si u suštini u pravu,kvalitet ima i treba da ima cijenu,ali činjenica je da je to za mene preskupo. Zato vozim VW a ne Porsche. Nisam htio nikog umalovažiti niti podcijeniti,samo sam iznio svoj komentar o cijeni.A weimarci mi se sviđaju već godinama a cijena je razlog zašto ga nemam.

To je to,nije da nisam upućen,naprotiv pratim ove psiće već duže vrijeme i znam kakvi su itd....

Prijatelju, nisam ja tebe okrivio zato što ti nemaš para za vajmarca (nemam ni ja porsche) ;)

Znaš koji je razlog zašto je vajmarac kod nas možda skuplji od npr. njemca?

Zato što još se nije rasprostranio po  dvorištima kao njemac ili breton i nema toliko štenaca na tržištu,nego vajmarca drže istinski zaljubljenici u tu pasminu koji su i uložili u uzgoj,hranu,veterinare,promociju,izložbe i sl...

I vjeruj mi da ko god da radi jedno dva legla godišnje od super roditelja (koje je platio masno) i ko god vodi brigu na pravi način o skotnoj kuji i malim štencima da taj nemože prodat štene za 200 eura jer će ga taj hobi pojesti...

Također sam mišljenja da netreba dozvoliti štanceraj kao npr. sa labradorima i zlatnim retriverima koji su defakto  sada ugrožena vrsta bez obzira na to što im je brojno stanje ogromno...

Iskrivio se sam izgled pasmine, razni deformiteti displazije kukova, loš karakter tj netipičan za pasminu itd...

Zato tko god voli neku pasminu nebi smio dazvolit tim štancerima,švercerima  i ostalima da uspjevaju u svom prljavom biznisu i prodaju i žive od pasmine,nego kupovat od ljudi koji žive ZA pasminu i njen daljnji razvitak...

i na kraju pasa se ne kupuje kao robu široke potrošnje, za pasa se štedi i vrijeme i novac i kad se steknu svi uvjeti za nabavku šteneta onda se i ide u kupnju, jer šta očekivati od pasa koji je kupljen bez ikakave selekcije i znanja od upitnih roditelja i rodovnika kojeg će mo izvodit jenom tjedno ili rjeđe... NIŠTA

I onda takvi izjave morao sam ga ubit jer je gonio srne, nije imao marku aport ili je imao displaziju... pa majmune jedan uradi sve da do toga nedođe i smanjio si rizik za 99 % a ako si jebene sreće i dogodi ti se taj 1% sigurno češ moći tražiti od uzgajivača novo štene jer ako nešto platiš masno najčešće za to i dobiješ garanciju a ako i to ne prođe onda se adekvatno pobrini za životinju i nađi pravo rješenje u vidu udomitelja ili da bude tvoj kučni ljubimac ili miljenik tvoje djece a sebi po istom principu traži drugo štene...

Je da sam odužio al osjetljiv sam na ovu temu zagi
Ćaća viče mater plače!

Offline Anni

  • K 100
  • **
  • Postova: 323
    • DIANAS ARGENTUM KENNEL
Odg: "Dianas Argentum" uzgajivacnica vajmarskih pticara
« Odgovori #317 u: 30. 11. 2009. 17:08:39 »
već sam jednom napisala pa cu ponoviti opet... u Srbiji, Madjarskoj i sl. ima stenaca po 200-400 eura. tako da svako moze imati vajmarca. cijena nije problem. i stvarno ne vidim zasto ste se toga ulovili... 


LP
„The devotion of a dog is a precious gift one that imposes moral commitments no less binding than the friendship of man.“

Offline Anni

  • K 100
  • **
  • Postova: 323
    • DIANAS ARGENTUM KENNEL
Odg: "Dianas Argentum" uzgajivacnica vajmarskih pticara
« Odgovori #318 u: 30. 11. 2009. 17:11:38 »
o jos nesto... sad ih i u Hr ima za 400 eura. a mislim da ako neko nije toliko za psa u stanju izdvojiti netreba ni nabavljati psa...a jednom su se cak i besplatno dijelili... ;)


LP
„The devotion of a dog is a precious gift one that imposes moral commitments no less binding than the friendship of man.“

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: "Dianas Argentum" uzgajivacnica vajmarskih pticara
« Odgovori #319 u: 30. 11. 2009. 17:13:51 »
.... mi samo demokratski diskutiramo  z10
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: "Dianas Argentum" uzgajivacnica vajmarskih pticara
« Odgovori #320 u: 30. 11. 2009. 17:17:59 »
tko ih je to djelio ako nije tajna i zbog kojeg razloga

File! Vidi kako se zove tema,ko je drzi i o cemu se prica..ako se uhvatis da si OT (slucajno) mogu ti odmah potvrditi-JESI!!! uf Pozz Nosler
« Zadnja izmjena: 01. 12. 2009. 23:31:05 od Nosler »
Ćaća viče mater plače!

Offline Anni

  • K 100
  • **
  • Postova: 323
    • DIANAS ARGENTUM KENNEL
Odg: "Dianas Argentum" uzgajivacnica vajmarskih pticara
« Odgovori #321 u: 18. 12. 2009. 21:31:19 »
Anni



Brita



Gea





„The devotion of a dog is a precious gift one that imposes moral commitments no less binding than the friendship of man.“

Offline jura23

  • K 500
  • ***
  • Postova: 956
Odg: "Dianas Argentum" uzgajivacnica vajmarskih pticara
« Odgovori #322 u: 18. 12. 2009. 21:45:13 »
 just just

Offline Anni

  • K 100
  • **
  • Postova: 323
    • DIANAS ARGENTUM KENNEL
Odg: "Dianas Argentum" uzgajivacnica vajmarskih pticara
« Odgovori #323 u: 25. 12. 2009. 16:09:51 »


gea



„The devotion of a dog is a precious gift one that imposes moral commitments no less binding than the friendship of man.“

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: "Dianas Argentum" uzgajivacnica vajmarskih pticara
« Odgovori #324 u: 25. 12. 2009. 22:20:14 »
koleginice  zagi sto kucicima repovi nisu odsjeceni
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Anni

  • K 100
  • **
  • Postova: 323
    • DIANAS ARGENTUM KENNEL
Odg: "Dianas Argentum" uzgajivacnica vajmarskih pticara
« Odgovori #325 u: 26. 12. 2009. 07:52:43 »
zašto bi, kolega?
„The devotion of a dog is a precious gift one that imposes moral commitments no less binding than the friendship of man.“

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: "Dianas Argentum" uzgajivacnica vajmarskih pticara
« Odgovori #326 u: 26. 12. 2009. 09:26:09 »
pa znaju nekad rep dobro ozlijedit u siblju i trnju , a i cudno mi je vidjet pticara sa repom ,nekako nepase u moju sliku lovackih pasa inace lijepi psi
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Anni

  • K 100
  • **
  • Postova: 323
    • DIANAS ARGENTUM KENNEL
Odg: "Dianas Argentum" uzgajivacnica vajmarskih pticara
« Odgovori #327 u: 26. 12. 2009. 09:27:53 »
a engleski ptičari? kako oni jadni love? a sto je s ušima, nosom.... da i to odrežemo? moji psi nikad nisu ozlijedili rep ali zato uši redovito....
„The devotion of a dog is a precious gift one that imposes moral commitments no less binding than the friendship of man.“

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: "Dianas Argentum" uzgajivacnica vajmarskih pticara
« Odgovori #328 u: 26. 12. 2009. 10:47:34 »
a engleski ptičari? kako oni jadni love? a sto je s ušima, nosom.... da i to odrežemo? moji psi nikad nisu ozlijedili rep ali zato uši redovito....
Bas si okrutna... happi
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline Anni

  • K 100
  • **
  • Postova: 323
    • DIANAS ARGENTUM KENNEL
Odg: "Dianas Argentum" uzgajivacnica vajmarskih pticara
« Odgovori #329 u: 05. 01. 2010. 08:54:39 »
„The devotion of a dog is a precious gift one that imposes moral commitments no less binding than the friendship of man.“