Autor Tema: Odgajivačnica "Kamička" 2181 FCI- NLT i bosanski baraci  (Posjeta: 27650 vremena)

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Odgajivačnica "Kamička" 2181 FCI- NLT i bosanski baraci
« Odgovori #30 u: 14. 08. 2009. 21:32:54 »
 Pozdrav!!!! zagi
 I ja drug. doc. zahvaljujem tvom kolegi Frizeru  zagi  jer te usrećio u pravom smislu!!! d4
jesam li sve re"ko!!!! ;) d4
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline kamičanin

  • K 100
  • **
  • Postova: 388
Odg: Odgajivačnica "Kamička" 2181 FCI- NLT i bosanski baraci
« Odgovori #31 u: 15. 08. 2009. 07:53:54 »
"Poklonu se u zube ne gleda!! ;) ;)"-narodna izreka  d4
Ko drugome jamu kopa,pomaže mu u jamarenju!

Offline maestronlt

  • K 100
  • **
  • Postova: 466
  • NLT MIRMAJ
Odg: Odgajivačnica "Kamička" 2181 FCI- NLT i bosanski baraci
« Odgovori #32 u: 15. 08. 2009. 21:20:09 »
ako ne grijesim majka tvoje kuje rea frizervald je u mom kraju i dovodjena je na parenje po moje kerove dobra kuja a i lijepa kerusa, ima frizer od nje jos kuju i kera

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Odgajivačnica "Kamička" 2181 FCI- NLT i bosanski baraci
« Odgovori #33 u: 16. 08. 2009. 00:24:38 »
"Poklonu se u zube ne gleda!! ;) ;)"-narodna izreka  d4
pozdrav
hao hao hao ovom poklonu ipak kad tad treba pogledati u zube.............
.....fina ona kujica barakuša kod Sanela što je ponio iz Šapca(gledo je juće)šta reći.koja linija,uzgoj????'
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline kamičanin

  • K 100
  • **
  • Postova: 388
Odg: Odgajivačnica "Kamička" 2181 FCI- NLT i bosanski baraci
« Odgovori #34 u: 16. 08. 2009. 00:29:35 »
od Kapi-Bonija i Gore(isti roditelji kao kod moje Alfe,ponovljeno parenje)
Ko drugome jamu kopa,pomaže mu u jamarenju!

Offline kamičanin

  • K 100
  • **
  • Postova: 388
Odg: Odgajivačnica "Kamička" 2181 FCI- NLT i bosanski baraci
« Odgovori #35 u: 23. 08. 2009. 21:50:06 »
na slici Ingo vom Obermayerhofen,vlasnika Vladana Djuričića Frizera,sa kojim je naparena 20.08.09.Rina Kamička(nadam se da će ovaj put biti više sreće,.proletos je pobacila posle pola skotnosti)
Ko drugome jamu kopa,pomaže mu u jamarenju!

Offline kamičanin

  • K 100
  • **
  • Postova: 388
Odg: Odgajivačnica "Kamička" 2181 FCI- NLT i bosanski baraci
« Odgovori #36 u: 06. 09. 2009. 17:28:30 »
05.09.2009 god.druga savezna izložba lovnih pasa Bijeljina bosanski barak Žad Vitežanski vl.Popšović M.,Šabac,PRM,Prvak rase,II mesto u VI FCI grupi,barakuša Gora vlasnika Krsmanovića Slobodana iz Šapca CAC
Ko drugome jamu kopa,pomaže mu u jamarenju!

Offline Edvard Simonovski

  • K 100
  • **
  • Postova: 154
Odg: Odgajivačnica "Kamička" 2181 FCI- NLT i bosanski baraci
« Odgovori #37 u: 06. 09. 2009. 21:20:18 »
To majstore  just just just.
Dugujesh nam fotogtafije za uzitak...a dug nije zec da pobegne.
Pozdrav od Makedonija,

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Odgajivačnica "Kamička" 2181 FCI- NLT i bosanski baraci
« Odgovori #38 u: 06. 09. 2009. 22:20:56 »
Kolega čestitam!!! zagi

 Vidim ja da ću morati prošetati malo ex Yogom  sa svojim "mašinama" da VAS malo isprepadam, nešto ste mi se previše raspištoljili!!!  ;) ;) ref ref ref ref   
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline Edvard Simonovski

  • K 100
  • **
  • Postova: 154
Odg: Odgajivačnica "Kamička" 2181 FCI- NLT i bosanski baraci
« Odgovori #39 u: 06. 09. 2009. 22:23:33 »
Sejfo majstore u Makedoniji si moj gost pa makar me i prepao  hao

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Odgajivačnica "Kamička" 2181 FCI- NLT i bosanski baraci
« Odgovori #40 u: 06. 09. 2009. 22:45:05 »
 tenkju, a usput, ćeš me i pregledati  ;) ;) d4 hao hao
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Odgajivačnica "Kamička" 2181 FCI- NLT i bosanski baraci
« Odgovori #41 u: 19. 09. 2009. 22:28:48 »
05.09.2009 god.druga savezna izložba lovnih pasa Bijeljina bosanski barak Žad Vitežanski vl.Popšović M.,Šabac,PRM,Prvak rase,II mesto u VI FCI grupi,barakuša Gora vlasnika Krsmanovića Slobodana iz Šapca CAC
pozzzzzzzz,je li opet neki "neradnik"iz VI FCI BOG ili je nešto drugo u pitanju.Čestitke Dok.
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline kamičanin

  • K 100
  • **
  • Postova: 388
Odg: Odgajivačnica "Kamička" 2181 FCI- NLT i bosanski baraci
« Odgovori #42 u: 20. 09. 2009. 14:22:16 »
Sloba je izlagao psa(ja nisam išao,radna subota,možda je zato i pas imao uspeha  ;D)tako da ne znam sigurno ko je BOG dali posavac ili balkanac,uglavnom nije niko od "goniča na papiru",već nešto radno,autohtono! d4 d4
Ko drugome jamu kopa,pomaže mu u jamarenju!

Offline kamičanin

  • K 100
  • **
  • Postova: 388
Odg: Odgajivačnica "Kamička" 2181 FCI- NLT i bosanski baraci
« Odgovori #43 u: 24. 09. 2009. 21:17:18 »
Danas je moj drug Sloba štetovao(isto kao da sam i ja)Neki neandertalac koji na svu žalost se zove čovekom(možda ih je bilo više-dakle čopor majmuna)je otrovao skoro sve pse u njegovom dvorištu,ukupno 7,samo pšukim slučajem nisu svi uneli otrov u sebe,5 baraka,jedan terijer i jedna ženka NKD-a su se otrovali,jeadn pas je uginuo,barak Kapi-Boni,zatečen mrtav,ostali su bili na ivici smrti(Žuća,Gora,Sneža,kerušica od Bonija i Gore)kao i pomenuti NLT i NKD.Jadni halapljivi Boni je uzeo najviše hrane u koju je taj bilmez ubacio otrov i na licu mesta preminuo,dok su ostali nekoliko sati lebdeli na iviciu smrti,oporavak je započeo  izgleda da stvar ide na bolje,ali dok sve ne prodje treba biti umereni optimist.Reč je o trovanjima organofosfatima,lako dostupnim za nabavku u bio kojoj poljoprivrednoj apoteci,široko korištenim insekticidima.na svu sreći postoji specifični  farmakološki antidot atropin koji uz ostalu terapiju(simptomatsku) ako se da na vreme  u dovoljnoj dozi dovodi do pomaka nabolje.Klinička slika je vrlo upečatljiva:uriniranje,defekacija,pojačano baljenje,usporen srčani rad,grčevi,fascikulacije  mišića,uske zenice,sa poremećajima svesti do kome(ako dodje do toga reč je o teškom trovanju sa visokim % smrtnosti)...Nekoliko sati su Žuća i Sneža kao i NLT Pinokio lebdeli izmedju života i smrti i zahvaljujući veterinarki Jeleni i našem požrtvovanju najgore je prevazidjeno i oporavak je sporo ali sigurno započeo...Za Bonija  na žalost nije bilo spasa,tek su mu bile nešto više od 2,5 god,bio je  to duša od psa,radan i inteligentan,posebno dobar svinjar,a u par legala sa Gorom je dao dosta dobre potomke.Nisam ni ljut ni ozlojedjen,više sam rezigiran zbog činjenice da postoje takve spodobe u ljudskom obliku koje se "švercuju "kao ljudi a u stvari su isfrustrirane i zlobne moralne nakaze koje mogu na podmukao i svirep način lišiti neku životinju,pod okriljem noći,bacajući otrov u zalogaju hrane....
Ko drugome jamu kopa,pomaže mu u jamarenju!

Offline 7X64

  • K 500
  • ***
  • Postova: 685
  • Nije bogat koji puno ima vec koji daje svima
Odg: Odgajivačnica "Kamička" 2181 FCI- NLT i bosanski baraci
« Odgovori #44 u: 24. 09. 2009. 21:46:32 »
Sejfo posto vidim da se spremas na veliku turneju po EX JUGI im moj si gost samo javi kad navracas u Sjeverno Zapadnu Hrvatsku.Pece janje samo za tebe i tvoje kucne ljubimce. zagi
Pas,puska i auto moraju biti iz Njemacke a zena moze i iz sela