Autor Tema: UZGAJIVACNICA "VITEZANSKA"  (Posjeta: 46332 vremena)

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: UZGAJIVACNICA "VITEZANSKA"
« Odgovori #165 u: 07. 05. 2012. 17:56:18 »
ARijuan-Gringo RCAC u razredu zrelih
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: UZGAJIVACNICA "VITEZANSKA"
« Odgovori #166 u: 07. 05. 2012. 19:24:43 »
mrki vit cac i bob
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline šokac

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2062
Odg: UZGAJIVACNICA "VITEZANSKA"
« Odgovori #167 u: 07. 05. 2012. 20:10:34 »
AVDŽIJA nisam neki preveliki poznavatelj pasmine
pa me zanima ima li još zemljano sivih ili "zelenih"
baraka ili sada uglavnom prevladavaju ovi pšenični
sa crnim plaštem . Mislim da se prije izbjegavala pšenična
boja , čak se govorilo da je pšenišni pas barbino a sada
vidim da mu je pšenična boja uglavnom najčešća
osnovna boja .
Puti stari mene natrag zovu, kojima sam išao ko mali,
polja, njive i rastove šume, moj su korak dobro upoznali...

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: UZGAJIVACNICA "VITEZANSKA"
« Odgovori #168 u: 04. 06. 2012. 21:47:14 »
MA RAZNE ROMANTIKE SU TO STANDARD JE POSTOJEČI JEDINSTVEN I ODMAH U OPISU BOJE JE JASNO DA POSTOJE OSNOVNA DVA TIPA A SVE JE U SUŠTINI MANJE ILI VIŠE PRISUSTVO PIGMENTA A TO ŠTO VIDIŠ DA JE CRNA JE USTVARI PEPEJLASTO SIVA  ODNOSNO ZELENA,ZELJASTA PA OTUD NAZIV ZELJOV,ZELENI BARAK A NOSI GENETIKU TAKVU DA MOŽE OŠTENITI I BEZ TOGA PLAŠTA PA SU ONDA ZUTO CRVENI ODNOSNO CRVENO ŽUTI A PO MENI JE OSNOVNA BOJA USTVARI NAJPRILIČNIJA BOJA SUHOG LIŠČA SAMO KAKO JE DEFONISATI KAO BOJU TO JE OTVORENO PITANJE
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: UZGAJIVACNICA "VITEZANSKA"
« Odgovori #169 u: 04. 06. 2012. 21:51:47 »
Što se tiče te boje "zemljane" vjeruj da ja nisaM NAČISTO ŠTA JE TO NITI MI JE IKO MOGAO IKADA OBJASNITI ŠTA PODRRAZUMJEVA POD POJMOM"ZEMLJANA" JEDNOSTAVNO BILO JE RAZLIČITIH ODGOVORA pa jke u revidiranom standardu(ali oficijelno nevažečem) bilo i drugačijih meni lično prihvatljivbijih definoicvija boje kad je riječ o tonovima boje i osnovne i druge pepeljaste na gornjim di9jelovima ali je osnovna uvijek u osnovi crvena odnosno u tim tonovima i bila i ostala kao i kod većine ostalih vrsta
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline šokac

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2062
Odg: UZGAJIVACNICA "VITEZANSKA"
« Odgovori #170 u: 04. 06. 2012. 23:01:49 »
Mislim da si tu u pravu .
"zemljana " je širok pojam ... samo ako ti neznaš, kako ćemo mi "laici "znati.
Još ako može jedn pitanje , znam da si pravi poznavatelj pasmine .
Kakve je boje pas na 154. stranici bivšeg udžbenika za polagenje "Uvod u lovstvo ".
Vjerujem da imaš knjigu .
Puti stari mene natrag zovu, kojima sam išao ko mali,
polja, njive i rastove šume, moj su korak dobro upoznali...

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: UZGAJIVACNICA "VITEZANSKA"
« Odgovori #171 u: 05. 06. 2012. 11:03:11 »
Što se tiče te boje "zemljane" vjeruj da ja nisaM NAČISTO ŠTA JE TO NITI MI JE IKO MOGAO IKADA OBJASNITI ŠTA PODRRAZUMJEVA POD POJMOM"ZEMLJANA" JEDNOSTAVNO BILO JE RAZLIČITIH ODGOVORA pa jke u revidiranom standardu(ali oficijelno nevažečem) bilo i drugačijih meni lično prihvatljivbijih definoicvija boje kad je riječ o tonovima boje i osnovne i druge pepeljaste na gornjim di9jelovima ali je osnovna uvijek u osnovi crvena odnosno u tim tonovima i bila i ostala kao i kod većine ostalih vrsta
moze li se jos jednom postaviti taj rwevidirani, nevazeci standard?
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: UZGAJIVACNICA "VITEZANSKA"
« Odgovori #172 u: 15. 06. 2012. 21:59:20 »
pogledaj na lov.bih ima tamo na temi o baracima a postavio sam na par mjesta samo ne mogu da se sjetim
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: UZGAJIVACNICA "VITEZANSKA"
« Odgovori #173 u: 15. 06. 2012. 22:05:00 »
Mislim da si tu u pravu .
"zemljana " je širok pojam ... samo ako ti neznaš, kako ćemo mi "laici "znati.
Još ako može jedn pitanje , znam da si pravi poznavatelj pasmine .
Kakve je boje pas na 154. stranici bivšeg udžbenika za polagenje "Uvod u lovstvo ".
Vjerujem da imaš knjigu .
Mislim da je pojam zemljana vjerovatno autorizirao pokojni prof.Ljubo Obradović inače svojevremeno zadužen da sastavi standard baraka u bivšem JKS, ali pojam zemljano prljava je korišten u praksi kod sudija i kad je u pitanju pepeljastosivi plašt i kad je u pitanju hajde recimo dominantnije crveno žuta,naročito je nepouzdan opis boje na baraku kasnije u starosti u8 odnosu na opis u prijavi legla jer je obojenost u tim uzrastima dijametralno različita.
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: UZGAJIVACNICA "VITEZANSKA"
« Odgovori #174 u: 15. 06. 2012. 22:07:42 »
nego da probamo sliku uživo
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: UZGAJIVACNICA "VITEZANSKA"
« Odgovori #175 u: 15. 06. 2012. 22:13:04 »
evo na primjer ja opisujem ovakvog psa sa pšenično žuta i pepeljastosivi plašt mada osnovna boja odgovara boji suhog lišča a to baš i nije pšenično žuta ali držimo se nekih uobičajenih termina sa što je moguče večom preciznošču opisa boje ostalo je za neki od narednih savjetovanja o barakun koje klub Barak planira organizirati pa vidječemo šta mislim ostala relevantna kinološka pamet u Bosni kad su baraci u pitanju.Inače ovaj barak je vlasništo odgajivačnice Vitežanska i karasi ga veoma oštra dlaka.Fotografija je u ringu sa izložbe CAC u Vitez 2012.g.
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: UZGAJIVACNICA "VITEZANSKA"
« Odgovori #176 u: 02. 07. 2012. 15:17:47 »
ASTRA VITEŽANKA nagurala 14 godina sada "gazi" petnaesta i u dubokoj zasluženoj penziji........
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline Lovac

  • Administrator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2368
    • KUHADA
Odg: UZGAJIVACNICA "VITEZANSKA"
« Odgovori #177 u: 03. 07. 2012. 10:58:39 »
 d4

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: UZGAJIVACNICA "VITEZANSKA"
« Odgovori #178 u: 07. 07. 2012. 12:59:42 »
SLIKE ZA USPOMENU IZ LOVA
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: UZGAJIVACNICA "VITEZANSKA"
« Odgovori #179 u: 07. 07. 2012. 13:04:21 »
SLIKA SA MLADIM BARAKOM U LOVU NA VLAŠIĆU MOJIH KOLEGA U LOVU BARAK MRKI VITEŽANSKI
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović