Autor Tema: Ciscenje stenadi od parazitaččč  (Posjeta: 4240 vremena)

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Ciscenje stenadi od parazitaččč
« u: 22. 09. 2007. 09:09:17 »
Kako dozirate i sta koristite kao sredstvo za ciscenje stenaca od crijevnih  parazitač
Ja, posto je rijec o mladim stencima od 32-35 dana starosti koristim lijekove za djecu u vidu sirupa, mnogo mi je lakse dozirati sirup nego tablete
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline medicus

  • K 500
  • ***
  • Postova: 862
  • A cane non magno saepe tenetur aper.
    • http://piceapungens.com/
Odg: Ciscenje stenadi od parazitaččč
« Odgovori #1 u: 22. 09. 2007. 13:41:34 »
Banminth pasta,imas je za kupiti u veterinarskim ljekarnama,prihvatljiva cijena,o doziranju ti pise u uputama a najlakse je da ju stavis na prst ,otvoris stencu usta i namazes korijen jezika,doza se mjeri u centimetrima paste,dakle na odredjenu tezinu stenca ide odredjen broj centimetara paste ;D

izbjegavaj uporabu humanih preparata na zivotinjama,prije svega zbog doziranja
« Zadnja izmjena: 22. 09. 2007. 13:52:23 od medicus »

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Ciscenje stenadi od parazitaččč
« Odgovori #2 u: 22. 09. 2007. 14:00:14 »
thanks, ali ovdje, ce me bijedno gledati, iamju samo ascarid, i nesto slicno, na vrh mi jezika naziv, ma na 10 kg tableta i kostaju oko 2 evra
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: Ciscenje stenadi od parazitaččč
« Odgovori #3 u: 22. 09. 2007. 18:14:19 »
Banminth pasta,imas je za kupiti u veterinarskim ljekarnama,prihvatljiva cijena,o doziranju ti pise u uputama a najlakse je da ju stavis na prst ,otvoris stencu usta i namazes korijen jezika,doza se mjeri u centimetrima paste,dakle na odredjenu tezinu stenca ide odredjen broj centimetara paste ;D

izbjegavaj uporabu humanih preparata na zivotinjama,prije svega zbog doziranja

POtpisujem, sve štence do sada čisitio od parazita s tom pastom, i bilo je dobro, sada zadnje štence čistio s Prazinon tabletama i jedan štenac mi se dva dana mučio-stomak valjda... Ali uspješno su se svi očistili...

Offline medicus

  • K 500
  • ***
  • Postova: 862
  • A cane non magno saepe tenetur aper.
    • http://piceapungens.com/
Odg: Ciscenje stenadi od parazitaččč
« Odgovori #4 u: 04. 10. 2007. 00:20:45 »
thanks, ali ovdje, ce me bijedno gledati, iamju samo ascarid, i nesto slicno, na vrh mi jezika naziv, ma na 10 kg tableta i kostaju oko 2 evra

pokusaj i sa Drontal puppy,proizvodi Bayer,takodjer dobar,pakiran je u bocici sa pumpicom,doza 1ml po kilogramu tjelesne tezine,a 1ml ti je jedan pritisak pumpice(brizgaljke ili kako vec)


za Bayer pharma sam siguran da imaju zastupnistvo u BiH,dok za  Pfizer(Banminth paste) ne znam
« Zadnja izmjena: 04. 10. 2007. 00:26:35 od medicus »

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Ciscenje stenadi od parazitaččč
« Odgovori #5 u: 25. 12. 2007. 10:14:56 »
ljudi vratiaj se sime...evo mene konacno...Za pastu, sam se raspitao i dobio odgovor da se ne nalazi na listi lijekova u Bih i samim tim je i nema u prodaji.
a za ovaj Bayer-ov rastvor cu da se raspitam
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline Nikola Vojinovic

  • K 100
  • **
  • Postova: 289
Odg: Ciscenje stenadi od parazitaččč
« Odgovori #6 u: 25. 12. 2007. 12:05:39 »
Stence prvi put cistim jos kad progledaju, dok su jako mali "soltrik" kapi imas i kao sirup (za decu), sa 30-40 dana "helmivet" tablete a odrasle "prazinon" ili "pratel"...
Priroda, kerovi i lov :-)

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Ciscenje stenadi od parazitaččč
« Odgovori #7 u: 25. 12. 2007. 13:00:36 »
Isti metod imamo, soltrik sirup dva puta do 2 mjeseca, a ostalo askaricid dok su jos stenci, cestal poslije 2-3 puta godisnje
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)