Autor Tema: Molim savjet oko štenjenja  (Posjeta: 7235 vremena)

Offline ikominator

  • K
  • *
  • Postova: 21
Molim savjet oko štenjenja
« u: 07. 04. 2014. 10:53:06 »
Kuja Epaniel Bretonka mi je skotna mjesec dana.
Inaće hiperaktivna i odlična u lovu,zadnjih tjedan dana se dosta smirila,postala je umiljata i mazna-no to pridodajem trudnoći i to nije problem!
Problem je u tome što zadnjih dana izbjegava spavati u kućici,nego se zmrzava vani u kutu boxa.
Imam osjećaj "da pravi gnjezdo" u kutu boxa i ne mrda iz njega(osim kada mene vidi).

  Problem će biti ako se ošteni van kućice!
Nikada nisam imao kuju koja se šteni,tako da sam u tome području totalni laik!
Također,od kada ju znam uvjek izbaciva dekicu van kućice i potrga ju!

   Ima li itko kakav savjet?

   Unapred zahvalan!

Offline roko

  • K
  • *
  • Postova: 32
Odg: Molim savjet oko štenjenja
« Odgovori #1 u: 07. 04. 2014. 11:20:23 »
Kolega nesjekiraj se ništa, životinja zna najbolje gdje joj odgovara i kako joj odgovara. I ja imam bretonku već san imao s njom trimlegla. To je sve normalno. I moja nevoli dekice ili bilo šta drugo. Još je prerano za koćenje nebrini. Isto tako ne smrzava se, a štencima neće bizi hladno ako se ošteni van kućice. Kad bude spremna vidjet ćeš po ponašanju. Gubitak apetita ti je najsigurniji znak. Sano osiguraj dovoljnu količini svježe vode i nebrini. Još ti je moj savjet da kuji kroz prehranu dodaješ malo kalcija u obliku tableta. Obično imaš uzet te tablete u vet. stanici. Pozdrav

Offline ikominator

  • K
  • *
  • Postova: 21
Odg: Molim savjet oko štenjenja
« Odgovori #2 u: 07. 04. 2014. 15:55:22 »
Box se nalazi na brdu tj. kosini(betonska ploća je vodoravna-naravno),i obložen je armiranom mrežom,koja ima prevelike rupice!
Hocu reci da štenci mogu ispasti kroz otvore i skoturati se nizbrdo.
Ako bi išta stavio u box(drvenu ramu....),ova moja blesača bi to odmah potrgala!

Ovo za kalcij moram potražiti u veterinarskoj iako svakodnevno kuja pojede 2-3 kokošja jaja sa ljuskom,tu nema pomoći,žena i sin je rokaju jajima kada ja radim.Kuji to odgovara jer puca od zdravlja i dlaka joj se sjaji ko Božićno drvce hao

Možda još kakav savjet oko štenjenja?
Roko puno hvala!

Offline Zeiss

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1936
Odg: Molim savjet oko štenjenja
« Odgovori #3 u: 07. 04. 2014. 16:49:40 »
Imaš u poljoapotekama pocinčanu mrežu sa sitnim okama koju koriste za gajbe za perad. Visina je metar, a duljina koliko uzmeš jer je u roli. Ja je koristim za izradu kaveza za zečeve, pa bi možda to mogao povezati sa vanjske strane boxa da ti štenci ne izlaze van kroz armaturu.   zagi

Offline leon

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2633
Odg: Molim savjet oko štenjenja
« Odgovori #4 u: 07. 04. 2014. 20:24:09 »
Nadam se da imaš pokriveni boks. Izbaci kučiču i stavi drveno kištu. Bolje se čisti i ljepo gledaš i pratiš razvoj štenadi. Tako imam ja. Za mjesec dana ne bude više hladno.

Offline ikominator

  • K
  • *
  • Postova: 21
Odg: Molim savjet oko štenjenja
« Odgovori #5 u: 07. 04. 2014. 21:08:40 »
Ma kako je box na brdu,tako da sam spojio "ugodno sa korisnim",pa sam ukopao kučicu u zemlju i obložio ju sa stiroporom.Inače je kučica zidana ciglom!
Šta ti je to drvena kišta?

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: Molim savjet oko štenjenja
« Odgovori #6 u: 07. 04. 2014. 22:18:18 »
nije kišta - nego je kištra. Vjerujem da ti je sad jasno šta je to  hao hao hao hao
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: Molim savjet oko štenjenja
« Odgovori #7 u: 08. 04. 2014. 08:58:16 »
Ne sekiraj se ti puno nego samo stavi okolo mrežu da ti štenci ne stradaju. Za ostalo ne brini. Čim se okoti obiđi ih i ukloni kojega ako ih bude previše. Ili se naoružaj strpljenjem i bočicu u ruke, ako ih bude više morati ćeš dohranjivati. Svakako im drugi dan kupiraj repove, kod bretona ostavljaš za širinu malog prsta. Ako ne znaš nađi nekoga tko ima iskustva ili pitaj veterinara.

Offline ikominator

  • K
  • *
  • Postova: 21
Odg: Molim savjet oko štenjenja
« Odgovori #8 u: 08. 04. 2014. 13:44:31 »
Hvala vam svima carevi ste! 1liga

Kištra-aha sada znam,ja pročitao kišta,pa me JBG malo zbunio! happi

Danas sam pricao sa veterinarom i koji mi je rekao,isto sto i vi,da se ne sekiram!
Kaze,da joj je to sto nece u kucicu,da joj je vjerovatno prolazna faza,a i da ako se okoti vani,nema problema!
Kupiranje ce obaviti on,jer ja to ne znam.

Offline leon

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2633
Odg: Molim savjet oko štenjenja
« Odgovori #9 u: 08. 04. 2014. 14:22:11 »
Kod nas nema više uklanjanja, nema rezanja repova, osim ako ustanovi veterinar, da bi mogao rep kod određene pasmine praviti probleme zbog lova (rane). Kupira samo veterinar! Po mome loš zakon a ne daj bože kome nešto reči.
Kišta je inače i sanduk  sor

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: Molim savjet oko štenjenja
« Odgovori #10 u: 08. 04. 2014. 15:46:06 »
Svim pasminama kojima su do sada kupirani repovi treba to raditi i dalje! Zamisli bretona ili njemca s repinom!

Offline leon

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2633
Odg: Molim savjet oko štenjenja
« Odgovori #11 u: 08. 04. 2014. 20:45:34 »
Ima več puno njemca sa repom u SLO, jesu ružni uf

Offline Zeiss

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1936
Odg: Molim savjet oko štenjenja
« Odgovori #12 u: 08. 04. 2014. 20:49:34 »
Nemrem svoju kratkodlaku njemicu zamislit s repom  happi  zagi