Lovna kinologija > Izložbe i utakmice

CACT BiH Bihać 2008 - 05 i 06.04.2008

<< < (2/9) > >>

lovacpd:
Samo da ne bude IUO pa u gater....

SEJFO:
Pozdrav! ;)
Bosančerosi zna li ko kako legalno dobiti rodovnik za štene  od oca šampiona bih, imam papire i kuje ocijenjena sa 4. Kažu mi da i mati mora imati 5. pa nisam ni pokušavao tražiti rodovnik. Znate li vi više od mene ! Štene je staro 7 mjeseci i super izgleda! Al bez rodovnika! Help!

RACI:
Ako je leglo bilo prijavljeno, vlasnik kuje-majke je izvadio rodovnik  za vase stene. Ako nije, mislim da se ta radnja ne moze raditi retroaktivno i da ste zakasnili, odnosno on- od koga ste kupili stene je zakasnio i ne  postoji legalna  mogucnost da dobijete papire za vase stene. Da bi potomci mogli imati papire potrebno je da roditelji imaju polozen IUO odn IPO, i da je leglo na vrijeme prijavljeno. Mada u skorije  vrijeme i ja cujem da je dovoljna ocjena exterijera 3 i vise sto mislim da nije tacno. Sve ovo mozete provjeriti u Kinoloskom savezu RS na tel +38751317510.

SEJFO:
Raci pozdrav! d4
Moja kuja moje štene!
Ja nisam na te stvari ranije obraćao pažnju,al je štene ispalo super! Ja ću se kuje riješiti nije za
rasploda. Al šteneta ne dam (barak) pa bi mu "sad" legalno nabavio papire! Shvataš me! Nije meni štos naći rodovnik bez veze! pozdrav!

RACI:
Ako vam je bas stalo do tog steneta i da ima papire....jedino mi pada napamet opet da sparite kuju s nekim muzjakom koji ima papire i prijavite to leglo. Jedno stene iz tog legla nek pozajmi svoje papire starijem braci i to je to, ako nije velika starosna razlika. U svari ne znam bit ce najbolje da provjerite na onaj broj.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju