Lovna kinologija > Izložbe i utakmice

rad na krvnom tragu

(1/2) > >>

STARI AVDZIJA:
polagala kuja Assa Vitežanska sa vodičem Rasim lJubjankić iz Cazina Zaselje Vitez BiH 15.9.2012 godine

fruškogorac:
Da li je samo polagala ili je i položila.

STARI AVDZIJA:

--- Citat: fruškogorac - 21. 09. 2012. 19:21:36 ---Da li je samo polagala ili je i položila.

--- Kraj citata ---
položila naravno i to uspješno,obzirom da je kujica jako smirena treba  nastaviti sa usavršavanjem i u praksi naravno što više da kuja "obavjesti" pronalazak "specifičnim ponašanjem "  jer je često u teškim brdsko-planinskim uslovima nekad i veoma teško slijediti psa čitavo vrijeme na povodniku a takođe i "držati korak"...Što je najbitnije u svemu ovome da lovci u BiH vide svrhu obuke pasa i kada ostvare praktično pronalaženje divljači (ranjene i odlutale)znat če to cijeniti s više optimizma

ika:
Samo da pitam, dok prođem sve teme potrajat će malo, al ovo mi se čini prikladnom za moje pitanje.
Naime čitala sam nešto o tom polaganju, pa kako postoje ispit sa tragom strarim nekoliko minita, pa zadim 30 i sve do 90, i naravno s određenim koracima i nekim kutevima, ne znam koliko su to stare infomacije pa me interesira el je to tako ili kad polažeš krvni trag samo ga položiš i to je to, nema ovih nazovimo dubljih ispitivanja, ili opet bude sve u tom jednom ispitu.

STARI AVDZIJA:
U JEDNOM ISPITU naravno samo vještački trag krvi treba da je star više sati i položen prije ispitivanja ,naš pravilnik koji primjenjujemo može se naći na www.kkbarak.net  mislim da je postavljen na nekoj temi

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju