Odjeća i Obuća, Oprema za lov, lovce i lovište, terenci > Kamere za lovište

Dojavljivači pokreta...

<< < (6/7) > >>

skakavac:
a sta fali onim slusalicama koje pojacavaju sumove zivotinja ?

evaeva:

--- Citat: skakavac - 12. 05. 2015. 20:15:34 ---a sta fali onim slusalicama koje pojacavaju sumove zivotinja ?

--- Kraj citata ---
Njima ne fali ništa ali u zadnjih 5 godina sve se više razvija "elektronski lov" gdje lovac uz razna pomagala može odstrijeliti divljač praktički iz fotelje 50 km udaljenu.
Za mene je lov kada lovac uz pomoć svojih osjetila lovi i odstrijeljuje, naravno dnevnu optiku u to ne bih svrstavao.

Gabro:
Ja nisam protiv napretka u opremi za lov ali smatram da su ovi dojavljivaci i mikrofoni stvarno nepotrebni. To da smo u ratu gdje ovakva oprema moze znacit zivot ili smrt ajde, ali u lovu koji bi trebao bit sportsko nadmetanje s divljaci od cijeg uspjeha me ne ovisi exsistencija stvarno mi ne treba dojavljivac s vibracijama i slicne gluposti. Ako se spasi divljac danas, neka zivi, mozda se sretenemo drugi puta ima i ona pravo zivjet..... zagi zagi

leon:
Bravo, Gabro  just

OldHunter:
Napredak tehnologija u svim sferama je neminovan. Postavlja se samo pitanje granice etičnosti upotreba tih tehnologija.  teaa
Dali je etično imati optiku ili samo mehanički nišan. Dali lovcu koji ima potrebe nositi naočale iste zabraniti jer ih ni divljač ne nosi ?
Dali uopće loviti sa puškom, zašto ne samo sa lukom i strijelom, ili možda samo sa nožem (najbolje kamenim).  archery :pferd:
Kolege lovci nije to tako jednostavno ! Zato je svakome na njegovu dušu ostavljeno da koristi opremu u skladu sa zakonom, ali i sa svojim "viđenjem i shvaćanjem" etičnosti lova.
Dobra vam kob !

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju