Odjeća i Obuća, Oprema za lov, lovce i lovište, terenci > Kamere za lovište

Kamera Hc 801 M

(1/3) > >>

antispin:
Koristi li tko kameru Hc 801 M,dali ste zadovoljni,kakva je noćna slika. Hvala.

inik:
I mene interesira navedena kamera. Može netko prenijeti svoja iskustva? Hvala i dobra kob!

dick:
Imam HC-800M koja je koliko vidim po specifikacijama vrlo slična HC-801M.

Fotke koje šalje e-mailom imaju max rezoluciju 1280*720 za razliku od npr. HC-300M (imam i nju) koja šalje samo 640*480.
Fotke koje sprema na karticu imaju rezoluciju od max 5688*3200.
Kvaliteta noćnih snimki ovisi dosta o tome gdje i kako je kamera postavljena. U vidnom polju blizu kamere ne smije biti biti objekata
od kojih se odbija svjetlo LED osvjetljivača jer reflektirano svjetlo od bliskog objekta zabljesne kameru i ne vidi se ništa što je malo dalje od nje.
Isto tako ako su baterije slabe LED osvjetljivač slabije osvjetljava i neće se vidjeti baš puno.
PIR senzor, kad se podesi na max osjetljivost, reagira i do 25-30 metara, a toliko otprilike osvjetli i LED ako nema smetajućih objekata (stabla, grane lišće itd.).
Međutim, PIR na max osjetljivosti zna se se preko dana neželjeno aktivirati od sunca ili refleksije na granama, lišću i sl. što opet ovisi gdje je kamera postavljena i kako je usmjerena.
Dosta toga o tome piše i u uputama za HC-801M.

Pozdrav,

inik:
Hvala kolega na brzom i iscrpnom odgovoru! z10
Imam dilemu između Hc801M (2G) i Hc801G koja je 3G?
Može savjet za bolju opciju.
Hvala!

dick:

--- Citat: inik - 26. 05. 2020. 19:35:17 ---Hvala kolega na brzom i iscrpnom odgovoru! z10
Imam dilemu između Hc801M (2G) i Hc801G koja je 3G?
Može savjet za bolju opciju.
Hvala!

--- Kraj citata ---

2G šalje fotke od cca 150 kB dok 3G šalje fotke od cca 1 MB, dakle u znatno većoj rezoluciji.
Međutim, treba voditi računa ima li kvalitetnog 3G signala na mjestu gdje će se kamera postaviti. Obično je i 2G signal slab, a što je signal slabiji brže se troše baterije.
Inače, baterije su najviše opterećene za vrijeme snimanja s LED osvjetljenjem i za vrijeme prijenosa podataka. Meni i najkvalitetnije (i najskuplje) alkalne baterije kratko traju pa sam napajanje riješio iz malog hermetički zatvorenog akumulatora od 6 V, 12 Ah.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju