Divljač > Lovište

Državno otvoreno lovište:VIII/6-"KALIFRONT"

(1/3) > >>

Pinia:
U nedjelju sam bio sa obitelji u šetnji po poluotoku Kalifront tu kod mene na Rabu. Tko nije baš upoznat sa poluotokom Kalifront evo par rečenica..

Poluotok Kalifront karakterističan je po kraškom reljefu i velikoj razvedenosti obale sa mnoštvom prelijepih većih i manjih morskih uvala. Obrastao lijepim crnikovim šumama, najzeleniji je dio otoka Raba i najveća šumska površina. Dužina je 9 km od rta Kalifront do rta Frkanj. Širina je 3 km od rta Planka do uvale Kampor. Nadmorska visina je 50-70 m, najviša kota je predio Plogar 94 m. Obala je uglavnom niska i stjenovita. Poluotok Kalifront najpoznatiji je po šumi hrasta crnike koji se ističu u prelijepoj šumi Dundo, koja je jedna od rijetko očuvanih šuma na Mediteranu i najznačajnija je šuma na otoku Rabu. Šuma Dundo je 1949. godine proglašena prirodnim rijetkošću te je pod zaštitom Zavoda za zaštitu prirode u kategoriji specijalni rezervat - botanički rezervat (šumske vegetacije). - Crnika ( Quercus ilex) uvijek je zeleni hrast čiji primjerci mogu doseći starost od tisuću godina. Nekoliko impresivnih primjeraka očuvani su u šumi Dundo.

U Kalifrontu se nalazi Državno otvoreno lovište:VIII/6-"KALIFRONT"
Površina lovišta: ukupna 1.611 ha, od toga lovnih 1.601 ha .
Divljač u lovištu: Muflon (trofejni prvak 233,60 CIC) , Jelen Aksis (trofejni prvak 303,10 CIC), zec obični, kunić i fazan obični, a od migratornih vrsta šljuka bena i golub grivnjaš.
Pripada lovištima sredozemnog tipa, a obuhvaća područje jugozapadnog dijela otoka Raba. Lovištem upravlja Šumarski fakultet iz Zagreba. Osim u lovne svrhe koristi se i za znanstvena istraživanja. Teren lovišta je vrlo razveden s velikim brojem uvala, dok je središnji dio lovišta krška zaravan obrasla gustom vegetacijom.
U lovištu se nalazi 10 pojilišta, 14 hranilišta, 1 visoka zatvorena čeka, 13 visokih natkrivenih čeka i jedna osmatračnica. Redovito se kose ispašne površine za divljač i vrši prihrana tijekom lovne godine, a uređuje se i 6 ha prosjeka i svijetlih pruga.

Malo slikica..  zagi
 

nikolap:
Rab je prekrasan otok,ljetovao sam nekoliko puta u Banjolu kod ženine rodbine...čak sam jedne godine odlučio prošetati lovištem Kalifront ali smo odustali zbog vrućine tako da do čeka nismo ni došli .Možda neki drugi put... zagi

Lp.

HS-2000:
Ove slike govore 1000 riječi.
Meni je ovo osobno prekrasno za vidjeti. 1liga

damjanovicd:
jel postoji mogucnost lova u tom lovistu?

drazenx:
Jako lijepi teren,podsjeća me na Cres zagi

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju