Lovna kinologija > Lovna kinologija

Autohtone pasmine

<< < (2/2)

KISS:
 d4 just
Slazem se...  zagi

Radan:
valjda postoji razlog zašto pojedine pasmine su stvorene na određenim predjelima pa i sama boja pasa kao i dužina dlake  i dužina nogu svojstvenoje je određenim područjima.dovođenjem određenih pasmina iz drugih krajeva koje su namjenjene drugčijem načinu lova mi na određeni način utječemo na promjenu te pasmine.jedan primjer za biglove koliko se meni čini on je namjenjen kuničarenje to jest lov kunića a ovdje je veliki zečar(a zec i kunić ko nebo i zemlja )a autohtone pasmine stvarane su stoljećima i sad su čini mi se počele nevaljat



lujo:
Na stranu ukusi, ali mislim da bi morali vise cijeniti svoje I posvetiti se ocuvanju nasih pasmina! Pozivam sve lovce koji u buduce misle nabaviti psa da razmisle prije nabavke I da ako nije bas o glavu, da kod biranja psa daju makar jednu malu prednost domacim pasminama! Moglo bi nam se dogodit da za desetak godina necemo vise imati prave radne istarce, posavce, balkance, barake... Slicna stvar se desila "istarskom Barbonu" (autohtona istarska pasmina), kojeg je danas jako tesko naci, ako je uopce moguce! Poz

hrvoje:
Svaka je lovačka pasmina pasa na neki način posebna. Primjerice: Za braka i NLT-a je po meni suvišno i komentirati. To što oni imaju, rijetko koji drugi imaju. Istarac ima eksplozivnost i veliku brzinu, al zato kratko goni. Bigl je sporiji, nevjerojatno uporan i inteligentan, te ponekad i satima goni. Da ne idem u nedogled, tia sam reć da je svaka pasmina dobra i kvalitetna, ali se po karakteristikama ipak bitno razlikuje od neke druge, i sve je stvar izbora tko šta voli.

Neki od vas tvrde da su naše pasmine najbolje na svijetu. Al nemojte podcjenjivat strane, jer upravo te dolaze iz zemalja koje imaju tradiciju lova i selektivnog uzgoja pasa staru po nekoliko stoljeća, pa i preko tisuću godina. Evo, ja se upravo sad pitam što mi to znamo o kinologiji. Vani je kinologija jedna vrsta znanosti, kod nas je u većini slučajeva jeftini biznis, al čast iznimkama.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju