Lovna kinologija > Lovna kinologija

Briga o leglu

<< < (2/2)

antoniog:
Moje prvo i jedino leglo oštenjeno je  u hodniku od moje kuče ,štenci su i odrasli u hodniku do nekih 50 dana, zbog velike hladnoče bilo me strah ostavit vani kuju da se šteni  .Jasam morao čistiti sve izmete svaki dan  konstantno ,da ne izmrljaju mi hodnik .Šteniče sam čistio svakih 7 dana ,prvo sam počeo sa pastom ,a kad su počeli sami jesti ona sam im mljeo tablete u hranu .i svaki put kad sam im dao pastu ili tabletu oni su uvijek izbacivali gliste. I kuju sam  redovito tretiro sa tabletama.Neznam dali je to zdravo i dali je to dobro  ,ali ja sam tim sistemom radio.

prepelicar:
Ja sam moje ocistio od parazita negde oko 20 dana Vitaminthe pastom proizvodjac Virbac! Sad cu da ih cistim Drontalom sacekam par dana i 45 dan vakcina se daje! Ostaju kod mene jos 7 dana i idu kod novih vlasnika!Kuju nisam cistio od parazita u toku dojenja o tome sam razmisljao i tu su kod odgajivaca podeljena misljenja sad cu da je ocistim od parazita! Inace moji jedu od 23-24 dana prvo sam uvodio jedan obrok pa posle par dana dva obroka ujutru i uvece! Posle 30 dana uveo sam 3 obroka pored sisanja! Oko 40 dana uveo sam 4 obroka polako izbacujem mleko i sada malo rastopim granule u vrucoj vodi!

Navigacija

[0] Lista Poruka

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju