Lovna kinologija > Lovna kinologija

Briga o psu

<< < (2/3) > >>

fazan:
Tko ne voli životinje, naročito psa ,  taj ne voli ni ljude !!!!!

Prije nego krenemo u nabavku psa treba si postaviti četiri osnovna pitanja.

1) Hoću li imati dosta vremena,strpljenja i ljubavi da se posvetim tom božjem stvoru ?
2) Hoće li moja obitelj jednakim žarom i voljom prigrliti novog "člana" ?
3) Hoću li moći financijski podnjeti troškove hrane,cijepljenje i lječenja još jednih ustiju?
4) Hoću li imati dosta ljubavi i pažnje kad onemoća i osigurati mu humano uspavljivanje?

Na odmoru tijekom lova pas uvijek ima prednost pri davanju hrane i vode , a kad se dođe kući ide redosljed : Pas, puška , eventualno divljač i na kraju balade ja.
Kome je preča vlastita rit od pratioca u lovu nije mu mjesto u lovačkim  redovima.

Zoran:
ma bez brige!
treba recimo ustati u 6h pa onda prije posla ili dnevni obaveza izvesti psa u setnju!
jedno pola sata!!!!
u lovu kod je gableca gledam da moj pas nejede nista! ma koliko on tuzno gledao!  uf
vodu piti da, jesti ne!!!ako nas dvoje sami lovimo onda mozda dobije! ali ako je skupni lov ne!
a muka mi je kad vidim da mu neko nesto daje! a pogotovo kad mu se baca omot od jegera da ga jede!

psa hraniti u lovu nepodrzavam! ali mi se ipak omakne da mu nesto dam!

i sad da se meni neko dokaze, da brine o psu dok je u lovu ,glupost! kad se vrate iz lova 6 dana je onda pas u boxu do sljedeceg lova!   uf uf uf uf uf uf

Baki:
Ja kada sam u lovu ne praktikujem davati hranu psu,samo vodu hranu dobije kod kuce.

Zoran:
bas tako ko mi na kad smo vani ogladnimo, ali svi rucamo kod kuce!

tako je i sa onom stvari, u gradu se negledas i naplis ali rucas kod kuce!  pesi

PinzHunter:

--- Citat: Zoran - 12. 11. 2008. 11:59:22 ---bas tako ko mi na kad smo vani ogladnimo, ali svi rucamo kod kuce!

tako je i sa onom stvari, u gradu se negledas i naplis ali rucas kod kuce!  pesi

--- Kraj citata ---

jedan malo OT. ;D

osim ako ne svratis u neki "McDonalds" ;D

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju