Lovna kinologija > Lovna kinologija

Čime Štitite svog psa?

<< < (2/5) > >>

nazime:
Ta ogrlica, ako toliko smrdi, zar ne smeta i psima?

kamičanin:
ja mojim psima potkožno ubrizgam imizol preventivno na proleće i jesen oko 0,5 ml za goniča i retrivera,a terijerima po o,25-0,3ml,iako neki preporučuju veće doze,u slučaju ispoljene piroplazmoze klinilki oblik je blaži doza se sme ponoviti u razmaku 1-2dana,oporavak je brži,a s vremena na vreme ih naprašim preparatom vajgon i nakon toga pustim da se istrče,do sada nisam imao problema...Inače,krpelja ima kao nikad do sada,pogotovu kad je kišovito,klinička slika više nije lako prepoznatljiva("krvavo mokrenje" sve manje dominira,prisutna je bezvoljnost,povišena temperatura,gubitak apetita....)nekad kad je bilo više jarebica i krpelja je bilo manje(barem kod mene u Šapcu)tako da zbog svega bolje je sprečiti nego lečiti...

ikova371:

--- Citat: nazime - 06. 05. 2009. 20:11:47 ---Ta ogrlica, ako toliko smrdi, zar ne smeta i psima?

--- Kraj citata ---
ma smeta k..,što bi smetalo,ja sam je imo i lani i normalno lovio s psom,a i ne smrdi baš tako drastično

skyangel:

--- Citat: nazime - 06. 05. 2009. 20:11:47 ---Ta ogrlica, ako toliko smrdi, zar ne smeta i psima?

--- Kraj citata ---
Ehh ovo je pitanje od milijun dolara. Meni se učinilo u lovu na prepelice par puta da mu je baš ta ogrlica zasmetala njuhu. Kad ju je nosio, znao je propuštati pokoju prepelicu, a kad nije, radio je izvrsno. Da li mi se to samo učinilo ili su se jednostavno poklopili dani kad pas ima neke svoje "mušice", ne znam. Ali ja sam odmah posumnjao u smrad ogrlice. Valjalo bi testirati...

fredonja:
Koristim frontline combo (oko 72 kn kod mene), skup je ali nije loš. Trošak si prepolovim tako da kupujem za 50 kg psa pa onda sa iglom i špricom prepolovim za bretona i terijera. Dajem im malo jaču dozu od propisane. Znate i sami da preparat koliko god skup bio nije skuplji od liječenja zaraženog psa!!!

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju