Lovna kinologija > Lovna kinologija

Čuvanje divljači

<< < (2/4) > >>

dean:

--- Citat: kerber - 13. 11. 2008. 19:49:48 ---meni osobno to nije praktično pošto takva obuka povećava mogućnost konflikta sa drugim psom ili vodičem ali podržavam svaku ciljanu obuku sa nekom svrhom razlogom i rezultatom.

--- Kraj citata ---
Konflikt sa vodičem?!

almir:
kakvi konflikti
ako se psu otima plijen onda moze doč do  :pferd:
al ako psu vodič naredi da čuva bilo torbu ili divljac
neznam zbog cega bi on napao vlasnika ako ga ovaj
pohvali i nagradi nakon obavljenog zadatka
a ako dođe drugi pas ili čovjek mora da ga drmne,
pa to mu je zadatak

Prije nekih mjesec dana idem iz budimpešte, onak vozim tu a mislima sam ko zna gdje,
odjednom ispred mene kočenja zmigavci svi se uzjebali
Normalno ja odmah popizdim jer zurim, vozim desnom trakom kad je tip ispred mene
skrenuo ljevo imo sam sto i vidjeti. Na cesti lezi srnjak a pored njega njemački ovčar
zaustavim se (više mi se ne žuri), gledam, hoču poslikat vadim mobitel-memorija puna,
trazim fotoaparat a tip iza mene pizdi, krenem naprijed da se ukljucim ljevo i blize priđem
srnjaku a pas se dize u sjedeci polozaj i laje, JBG tad mi vise nije bilo do slikanja da me neki mađar ne pita zašto slikam a neznam na kojem jeziku da mu objasnim.
Ja osobno mislim da psu nije palo na pamet da napadne vodiča kad isti dođe po njega i srnjaka.

Zorane svaka čast Jesy ako čuva a i tebi što si je naučio d4


dean:
Almire slažem se s tobom da je normalno da će pas imati koflikt sa ljudima, ali sa vodičem?! Ako do tog dođe, pas ide u vječna lovišta. Isto razmišljamo, nema beda.  z10  d4

nazime:

--- Citat: kerber - 13. 11. 2008. 19:49:48 ---meni osobno to nije praktično pošto takva obuka povećava mogućnost konflikta sa drugim psom ili vodičem ali podržavam svaku ciljanu obuku sa nekom svrhom razlogom i rezultatom.

--- Kraj citata ---

Piše sa drugim psom što po meni znači u nastavku i sa drugim vodičem.
Jel itko ikad vidio npr posavca(pišem posavca jer sam njega vidio) kako čuva plijen. Nek si slučajno prišao malo bliže odoše jaja.

Antezg:
Moja brakuša čuva, a nisam je nikad to učio-tko se približi odu jaja, neznam baš koliko je ta osobina praktična.
Jednom prilikom je kuja bila puštena dok su se svinje slagale u štreku-nije nikoga napadala,kad sam ja pomaknuo 2 svinje i neki čovjek se približio tim svinjama bilo je svega.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju