Lovna kinologija > Lovna kinologija

Dugonogi gonici u ravnici! Da ili Ne?

<< < (3/13) > >>

zelenadolina:
Kolega Jedan ,ne vidim razlog da ti sebi ne nabaviš jednog goniča pa da ga obučiš,i da nas a i sebe razuvjeriš o njihovoj štetnosti u lovištu,i ljepo zatvorimo temu i svi zadovoljni,jer tamo si negdje nešto govorio o školovanju,pozdrav.

Deda M:
Dobra večer kolege i uzgajivači -mene  interesira još jedna sitnica ,pa molim da mi odgovorite,pošto nisam našao zadovoljavajuči odgovor u rubrici o kinologiji.Vi koji imate pse za lov d.s.-goniče ,recite mi kako se ponašaju pojedine pasmine u lovu sa drugom pasminom -nemam baš tu iskustva sa lovačkim pa vas zato molim za odgovor.Npr.-gonič sa goničem druge rase ili sa terijerom ,brakom ,muško-ženska ,ženska -ženska kombinacija.Vjerojatno su neki pitomiji-mirniji a neki kontra toga.AKO je tema krivo napisana u krivoj rubrici neka ju odgovorni premjeste gdje ide ja se nisam bolje mogao snači -sjetiti.Pozdrav svima -DEDA M... z14  -Hvala unapred za odgovore  i   zagi

peca:
Gonič sa goničem dobro goni kada ih je više duže gone a na mjestu su agresivniji ako ih je više mužjak i ženka se nikada neće sukobiti a mužjak i mužjak će se najprije sukobit mada to zavisi od temperamenta pasa.Brak će teško stići goniča ako goni a ako drže svinju na mjestu nema razlike, neki terijeri mogu goniti u paru sa goničima.Nadam se da sam pomogao z10

Deda M:
 HVALA na brzom odgovoru ali me interesira pošto ste duže na forumu a možda ste i bili zajedno u lovu-ima dali neko od vas ima 2-3 vrste doma za razne lovove -kako se psi onda ponašaju ,kada su dva i dva i još jedan u grupi,dali se izmješaju i gone bez problema ili se znaju ponekad počerupati.Ovo ženka + ženka je moguč fajt a tako je i sa muškima -naročito mužjak i mužjak .Kakva je situacija kada je u pogonu terijer ta mala slatka zvijer ogromne hrabrosti i srca ali lude glave-toliko DEDA M..... z14

Deda M ..ovo je debelo offtopic..pa javi nekom od moderatora na PP kad da obrisemo postove. z14
Pozzzz Tim Lovac

peca:
terijer se često sukobi i sa psima i sa veprom zagi

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju