Lovna kinologija > Lovna kinologija

Godišnji broj prijavljene štenadi lovačkih pasmina (statistika)

<< < (3/3)

Dubranec:

--- Citat: mrki - 24. 04. 2012. 15:19:52 ---Odgovor na oba tvoja pitanja se skriva u ljenosti, referent za 6FCI grupu si je uzeo par minuta vremena pa je stavio podatke a ovi ostali  sauf. Inače bi ja rekao da su brak jazavčari još uvjek u vrhu ali samo po broju i ne kvaliteti, isto možete očekivati sa beaglima kroz par godina, sada ih ima puno jer su lijepi pa ih svi žele.

--- Kraj citata ---

Zanimljiv je i poredak pasmina korištenih kao krvosljednika dostupan na => http://www.lovska-zveza.si/dokumenti/LZS_Isk_anal_2011.pdf:

Pasmine s više od 1% potraga
1.) Bavarski planinski krvosljednik - 42,6%
2.) Hanoverski krvosljednik - 17,3%
3.) Njemački lovni terijer - 5,7%
4.) Brandl brak - 5,0%
5.) Alpski brak jazavčar - 4,9%
6.) Kratkodlaki jazavčar - 3,6%
7.) Oštrodlaki jazavčar - 1,6%
8.) Slovački kopov - 1,6%

@mrki:

Je li opravdano zaključiti da brandl brak ima bolji nos od alpskog brak jazavčara?

Naime, unatoč dvostruko većem broju alpskih brak jazavčara nasuprot brandl brakovima (549:242 = 2,27:1), brandl brakove se više koristi u radu na krvnom tragu.

Dubranec:
Poredak 10 najpopularnijih pasmina u Hrvatskoj 2009.
1.) Alpski brak-jazavčar                        
2.) Istarski kratkodlaki gonič                           
3.) Posavski gonič                        
4.) Njemački kratkodlaki ptičar                        
5.) Njemački ovčar                           
6.) Engleski seter                     
7.) Epanjel breton                           
8.) Njemački oštrodlaki ptičar                        
9.) Njemački lovni terijer                           
10.) Labrador retriver
http://www.vauvau.com.hr/index.php/sve-o-psima-mainmenu/zanimljivosti-sve-o-psima-54/2980-deset-najpopularnijih-pasmina-u-hrvatskoj-1, bez brojeva

mrki:
Kad gledaš statistiku broja pasa moraš uzeti u obzir kako dugo su ti psi prisutni u našim lovištima, brandel brak se je jako brzo izkazao kao odličan krvosljednik i gonič, ali se i to kvari zbog glupih vlasnika, brak jazavčar je bio i još uvijek je omiljen zbog istih osobina ali su ih isto tako iskvarili glupi vlasnici( tu mislim na parenja na brzinu gdje nisu gledali osobine pasa nego samo da nisu u rodu). I da, brandel brak je po mojem mišljenju bolji krvosljednik nego brak jazavčar, a da me ne pojedu vlasnici brak jazavčara nek se zna da iznimke potvrdjuju pravila. zagi

Dubranec:

--- Citat: mrki - 25. 04. 2012. 17:21:43 ---Kad gledaš statistiku broja pasa moraš uzeti u obzir kako dugo su ti psi prisutni u našim lovištima, brandel brak se je jako brzo izkazao kao odličan krvosljednik i gonič, ali se i to kvari zbog glupih vlasnika, brak jazavčar je bio i još uvijek je omiljen zbog istih osobina ali su ih isto tako iskvarili glupi vlasnici( tu mislim na parenja na brzinu gdje nisu gledali osobine pasa nego samo da nisu u rodu). I da, brandel brak je po mojem mišljenju bolji krvosljednik nego brak jazavčar, a da me ne pojedu vlasnici brak jazavčara nek se zna da iznimke potvrdjuju pravila. zagi

--- Kraj citata ---

Alpski brak-jazavčari su mi poznati i simpatični psi, dok s brandl brakovima nemam neposrednog iskustva.

Ali, brojke su neumoljive.

Hvala na pojašnjenju, poklapa se s mojim saznanjima. Šteta što je (i) u Sloveniji došlo do kvarenja prosjeka alpskih brak-jazavčara.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju