Lovna kinologija > Lovna kinologija

IZBOR ŠTENETA U LEGLU(Redžo

<< < (2/3) > >>

Neno:

--- Citat: dean - 19. 12. 2008. 08:28:12 ---Ja sam htio birati na slijedeći način. Koje štene dođe meni to je moje, neka štene u stvari mene odabere. Kad ono meni dolazi kujica a ja sam čvrsto odlučio da hoću psa, a ne kuju. 3 puta sam ih dolazio gledati i kad ih je čovjek pusti iz boksa, svi su se igrali i skakali oko majke a jedan je samo dizao nos i htio van iz ograde, njušio oko nje, htio malo bazati po selu, šalabajzati. Ja ga uzmem vidim broj u uhu i pustim ga. Drugi put se ponovila ista priča, mali je bio samo za akciju i totalni solo brijač te sam rekao sam sebi ti si moj. Tako je i bilo! Sad imam psa koji je star 3,5 godina, s njim sam probao lovit sve od zeca, fazana, patke, ds, radit krvni trag i mislim da nisam promašio u izboru šteneta. Naravno da ga ne vodim u sve lovove jer nije fora ga vodit u lov na fazane u polje pa da pored ptičara on sljedoglasno tjera zeca i juri za njim. ALi sma htio vidjeti za kaj je sve sposoban i kakve gene ima. Po meni mu je malo falilo stabilnosti, a ustrajnost sam mu ja malo ubio trenirajući poslušnost. Ali je pas za 5!

--- Kraj citata ---

E Deane ovo kuja ili pas je vječita dilema, ja sam isto bio čvrsto odlučio da bude pas (s kujom sam jednom davno imao iskustvo da se počela pariti noč prije otvorenja lova i od tada su za mene zapečaćene) otišao kod uzgajivača i naravno od svih šest štenaca meni za oko zapne kuja (mala diže glavu na prst koji sam prošao kobasicom a svi ostali samo bauljaju, eksterijerno je odlična...) koju je na kraju uzeo kolega.

Šta da vam pričam on se ispred svoje kujice već i nalovio a ja još čekam prvu fermu.  >:(

Zoran:
ma samo kuje!
mudonje ti zapisaju sve (meni sve cenprese sasusio)  :smil4226ce1d491b5:

Peko-BiH:
ma netreba mi ker (logicno)

SEJFO:

--- Citat: Peko-BiH - 31. 01. 2009. 21:50:54 ---Kako se odabire ker za lov ,jeli stvar ukusa ili ima neko pravilo za odrdzenu divljac odredzena vrsta kera?

--- Kraj citata ---

 Čuvaj se žurbe jer ona dovodi do kajanja .. . . . . . to si ti napisao . . .

Vidim kolega da nisi puno išao u lov sa ocem, čim postavljaš ovakvo pitanje. Ovdje na forumu ne čitaš stare postove, prvo njih pročitaš (tema lovne i nelovne pasmine) a prije toga pročitaš sve ostalo  gradivo koje te upućuje na lov i onda se meni javiš na kraju da te propitam.
Obzirom da ja znam tvoja lovišta, koja se svode na goniče,a  ako nećeš da čitaš uzmeš 150 -do 200 eura odeš kod REÐŽE  on za te pare ima ukusa da ti izabere štene tačno po tvom ukusu i za vrstu lova koju misliš upražnjavati. zagi zagi

fulir:
nije ker nego je pas!

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju