Lovna kinologija > Lovna kinologija

Njemački oštrodlaki vs. kratkodlaki

<< < (2/5) > >>

antoniog:
Ja imam  kratkodlaku njemicu lovim sve vrste lovoova snjom osim lova na patke po zimi ,jer je veliki problem oko vode kad uđe u vodu ,preko zime često mi se razboli radi svoje kratke dlake ,ali sljedeči prvi pas za lov ptica bit če Oštodlaki njemac .Pogotovo što su temperamentniji od Kratkodlakog njemaca.

Laufer 223:
Razlike su u nijansama, oba psa su jako upotrebljiva u lovu i daju se naučiti na krvnu potragu. E sad kratkodlaki je mekši za obuku, uvijek čist, na njega se ne hvata čičak,elegantan, osjetljiv na zimu, prema nekim kinolozima nešto boljeg nosa od oštrodlakog, možda osjetljiviji na bolesti i prehlade od oštrodlakog.

Oštrodlaki tvrd oštar bez greške davi  i nosi ranjenu lisicu, naročito muški hoče se oglušiti na komande, ne smeta mu trnje ni hladna voda, vodoljubiv, manje elegantan od kratkodlakog, nakon lova neuredan pun čičaka, simpatičan sa svojom bradom, staje u fermu iz punog trka, strastveni aporter, oko kuće davi sve, mačke, ježeve, štakore, zna biti dobar čuvar dvorišta.
Preporuka: Bez obzira za kojeg se odlučiš uzmi kuju, mekša je za obuku, poslušnija, štedi živce. zagi

antoniog:
ja imam kuju, taman otvorenje lovne sezone ona se počne  tjerat i mjesed dana je van uporabe .Zato mi je sljedeći lovni pas muški.

Laufer 223:
Ima lijeka za tjeranje. Svakih 6 mjeseci odvedi kuju veterinaru da dobije inekciju protiv tjeranja i bez brige si.

antoniog:
Ovo nisam znao ,čak sam ju planiro kastrirat ,jer sad joj je 7 godina .Hvala na savjetu.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju