Lovna kinologija > Lovna kinologija

Noćas mi ukradeni psi!!!

<< < (6/7) > >>

Tihomir:
Stvarno mi je žao što se to dogodilo i nadam se da će počinitelj toga groznog čina biti uhvačen. :(

caus:
Zao mi je sto vam se desilo,  i ja sam imao probleme oko toga tako da znam kako se osjecas. Cak, sam par puta i pronasao svoje pse u tudjim avlijama koje su ti lovci kupili i neznajuci da su ukradeni. pozdrav

Lovac:
Glas Slavonije


--- Citat: --- 4.3.2008
NESVAKIDAŠNJA KRAÐA VRHUNSKIH PASA IZ DVORIŠTA ÐAKOVČANINA MISLAVA MARINOVIĆA
Ukradeno osam pasa iz privatne uzgajivačnice

ÐAKOVO - U noći između subote i nedjelje nepoznata je osoba preskočila dvorišnu ogradu obiteljske kuće dr. Mislava Marinovića, vlasnika đakovačkog uzgajališta pasa “Venator fortis, gdje se nalazilo nekoliko boksova s vrhunskim lovačkim psima te ih, otvorivši boksove i ulazna vrata dvorišta, pustio van. "Istina, začuo sam lavež pasa, ali tome nisam pridavao neku pažnju jer, dakako, psi i inače laju. Sutradan ujutro vidio sam da su nestali, a dvorišna vrata bila su širom otvorena. Počinitelj je ostavio tragove svojih stopa i blata gdje god se kretao, no ne možemo ni naslutiti je li posrijedi vandalizam ili krađa usmjerena na engleske setere koji su bili u boksovima. U svakom slučaju, ovo je provala na privatni posjed", govori Marinović. Od osam nestalih pasa, u nedjelju su po širem području grada nađena četiri jazavčara i jedan njemački ptičar, dok je jedna od kuja stradala pod kotačima čak tri kilometra od kuće Marinovićevih. "Iako se nanesena šteta gubitka setera i kuje jazavčara penje do 25.000 kuna, ona je neznatna u odnosu na štetu koja je nanesena meni kao ljubitelju i uzgajivaču pasa. U njih je uloženo mnogo truda i ljubavi, a istrenirani su kao vrhunski lovački psi. Želim naći setere pod svaku cijenu. Uzgajanjem se bavim već 15 godina i nikada mi se prije ovakvo nešto nije dogodilo", nastavlja dr. Marinović, strastveni ljubitelj pasa i lovac. Iako su potrage za engleskim seterima za sada neuspješne, Marinović se nada da još uvijek lutaju Ðakovom ili okolicom te da će ih pošteni nalaznik vratiti vlasniku kako bi psi nastavili s obukom.

Autor: M. DAVIDOVIĆ
--- Kraj citata ---
Žao nam je zbog Vašeg gubitka i  žao nam je pasa, ne ponovilo se!

JAKI:
Zao mi je druze sto se tako zavrsilo!Ako nadjes tog lopova obavezno nam javi(ja bih takve ljude streljao)

Stipe Šibenik:
Svakako javno objavite puno ime i prezime počinitelja ako saznate tko je. 

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju