Lovna kinologija > Lovna kinologija

Patuljci pojma nemaju ???

<< < (3/3)

lovacpd:

--- Citat: jura23 - 11. 08. 2009. 20:03:40 ---STAŽ!!!

--- Kraj citata ---
Ne bih da se ovo svede na protiv-za izmedju nas dvojice...ali staz je nesto nedefinisano!
Iskustvo se stice stazom to je definitivno, ali mnogo je iskusnih koji cijeli zivot idu samo na ceke i cekaju da    z30  z11  d6.....
I na kraju to ce dovesti do tog da imamo i ovakvih i onakvih pticara, gonica, povisenih i normalnih brakova...ali koji dobro rade
Pozzz

almir:
Slažem se da staž nije mjera, kod mene ima lovaca koji nikad nisu psa imali a 20 pa čak i 30 godina su lovci.
Toliko o Iskusnom lovcu.
A sad neki dan sam čuo i lovačku stranu
Cilj je da se omasovi izlazak lovaca na izložbe i utakmice
Cijene bi bile minimalne a išlo bi se na svestrani rad tj. radilo bi se po "starom" pravilniku
ili po onom iz matičnog kluba.
E sad taj dio mi se sviđa al još uvjek ostaje pitanje Tko će sudit?
Možda dobijemo još jedan kinološki savez priznat od FCI  ččč
 Tko zna?

jura23:

--- Citat: lovacpd - 11. 08. 2009. 20:14:51 ---
--- Citat: jura23 - 11. 08. 2009. 20:03:40 ---STAŽ!!!

--- Kraj citata ---
Ne bih da se ovo svede na protiv-za izmedju nas dvojice...ali staz je nesto nedefinisano!
Iskustvo se stice stazom to je definitivno, ali mnogo je iskusnih koji cijeli zivot idu samo na ceke i cekaju da    z30  z11  d6.....
I na kraju to ce dovesti do tog da imamo i ovakvih i onakvih pticara, gonica, povisenih i normalnih brakova...ali koji dobro rade
Pozzz

--- Kraj citata ---

kolega to se svelo na za i protiv između Vas i mene, ali to ne predstavlja nikakav problem. d4 d4 d4 dapače ja poštujem i cijenim svačije mišljenje pa tako i Vaše, a moje je hoću li ga uvažiti ili neću...

ali opet vi brkate (vi i almir)-neće moći svaki lovac ocijeniti vašeg psa, već onaj koji poznaje tu pasminu desetljećima, i zna što je uložen trud u gotovog psa...zato i jesam za to-pa ne mislite valjda da će moći svaki lovac ocijeniti vašeg psa, to nebi predložio ni zadnji bizon...
Ljudi moji imat ćete priliku izaći na izložbu ili radni ispit i nećete biti lošije ocijenjeni od onoga koji je lošije odradio utakmicu... nećete PLATITI svojim teško zarađenim novcem  preskupu CACIB izložbu (2 dana) u strahu da prvi dan ne dobijete realnu ocijenu... i neki tamo sudac na izložbi će vam ocijeniti psa u pola minute i  reći da vam pas nije u kondiciji A PAS PLIVA DNEVNO UZVODNO PAR KILOMETARA i to ujutro i predvečer...

a znat ce se koje je pse ocijenio koji lovac i o njegovoj ocijeni će ovisiti njegov lovački ugled...saznat ce se brzo tko kako ocjenjuje pa će se ti ljudi i psi koje je dotični ocijenio izbjegavati...

tomo1976:
Svaka ti čast Almire ovo sve što si napisao si 100% u pravu.Žao mi je što ovo nisam prije vidio. zagi

Navigacija

[0] Lista Poruka

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju