Lovna kinologija > Lovna kinologija

Poznavanje standarda i pravilnika

(1/6) > >>

Anni:
Pozdrav,

prošlu nedjelju ujutro zvoni meni mobitel. Zove me vlasnik jednog mog psa da je na smotri i da mu sudac neće ocijeni psa jer nije totoviran...

Gospodin sudac se javi na telefon, da kako on da ocijeni psa kad pas nema tetovažu? ima čip govorim ja. E ali on nema čitač, što sad da radi. ne može on ocijeniti psa ako nema tetovažu.

???????

na kraju su čovjeka natejerali da ide kod veterinara ovih dana, da očita čip i dobije potvrdu za to

sve zbog njihovog propusta....


pa ko je tu lud?????

HunterDon:
Hm, kao i kod mnoštva stvari kod nas, tako i u ovom kinološkom smislu postoji mnoge stvari koje su nedorečene, nejasne itd... neki još uvijek tetoviraju i mikročipiraju dok drugi samo mikročipiraju... ovisi od KD-a do KD-a... Debilana da veća nemože biti... Ili ćemo svi tetovirati kao i unatrag 100-njak godina ili ćemo svi prestati?! To je ono što svatko radi kako ga volja, pa se dešavaju stvari da kad dođe sudac iz drugog kraja pa se čudi nekim stvarima koja bi trebala biti amen u kinologiji... Slična stvar je i s ovim IPO-ima od strane HLS-a i HKS-a... neznaš tko pije tko plaća... u teoretskom smislu pas lovca bi čak mogao polagati i dva IPO-a što je sasvim suludo... prvo kao IPO samo za lov kod HLS-a, dok kasnije ako se odluči za uzgoj kod HKS-a... uf uf uf

Tetovirati ili čipirati, kod nas i jedno i drugo...  d4

Anni:
istom psu je prigovoreno da ne trazi kao ptičar jer prenisko nosu glavu, što je karakteristika pasmine i što bi sudac trebao znati...  >:(

a meni ne daju da idem polagati........ kazu moji u klubu da kinolški sudac treba biti moralna osoba i eto neki me ne poznaju dovoljno dobro, te je moj zahtjev odbijen.... iako sami priznaju da udovoljavam svim točkama pravilnika....  WTF???

Nosler:

--- Citat: Anni - 24. 09. 2010. 09:25:21 ---a meni ne daju da idem polagati........ kazu moji u klubu da kinolški sudac treba biti moralna osoba i eto neki me ne poznaju dovoljno dobro, te je moj zahtjev odbijen.... iako sami priznaju da udovoljavam svim točkama pravilnika....  WTF???

--- Kraj citata ---
:shok:
Ovo bi bio dobar vic da nije zalosna istina...
Inace moja dva psa su chipovana.... d4

HunterDon:
Kad te kinološki sudija želi uvjeriti da je špringer španijel "mali ptičar" i da markira odmah ti je jasno kako stvari stoje i koliki je nivo znanja, a kamoli da zna rad vajmarskog ptičara, koji je btw kontinentalni pričar, a ne otočni pa da ima širok stil kretanja ili neku spektakularnu marku poput npr. pointera... tako da... samo je dovoljno pogledati kako se to radi vani u Njemačkoj... da bi se ušlo u uzgoj prvo pas treba stajati na "trepavicama" i radno se dokazati, a ne da se kao kod nas prvo naštancaju štenci pa se tek onda radi i pas se dokazuje... zato i imamo toliko kvalitetnih radnih pasa... rol Bez obzira na pasminu...

Radom do tipa - Bog i batina za lovca koji želi radnog psa, sve ostalo je  pesi... naravno, pas mora biti u standardu, a ne da liči na magarca... mad

Direktno promašen post na temu tet. ili čip., no objašnjava stanje stvari koje se može opisati iz, nažalost, raznih kuteva gledanja...

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju