Lovna kinologija > Lovna kinologija

Pticar i gonic -. sve u jednom

<< < (3/5) > >>

Zoran:

--- Citat: shaga - 17. 10. 2007. 09:31:16 ---Ma razumijem ja sta vi hocete da kazete.
Ali daj tom mladom psu (bilo kom) ovcu on ce trcati za njom (dok ga ne naucis da to ne valja naravno).
Ja (mislim da ces se sloziti) pod gonom podrazumjevam ne samo lajanje na divljac nego i ponasanje i snalazljivost na terenu!
E sada mi reci koji bi pas bolje prosao u sikari: Njemacki pticar ili istrijaner!


--- Kraj citata ---

njemacki ostrodlaki mislim! jer on je moze preskociti!  ;)
ali samo i to ima veze sa tim sta ti napravis sa psom!
gonici znaju samo jedno i svakako ce biti bolji u svojoj klasi, a samo da pticara radis za svinje i to se moze e tada takvoga pas treba porediti sa gonicima!
sto hocu reci ljudi koje imaju pticara oni vecimom imaju za ptice bar kod nas jer neznaju da taj pas moze jos toga!
kad nekom kazes pticar on kaze sta ce ti to! zasto jer vecina bar u hr. nezna sta pticar je!

Zoran:

--- Citat: Bobi - 17. 10. 2007. 09:45:01 ---Ma citao sam ja i o vajmarcima i ostalim njemcima, pticarima i gonicima...
Nije to upitno, vec uvijek u praksi ima razlicitih primjena i iskustava pa me zato zanima vase misljenje...
Konkretno kod ovih mojih kolega psi uredno rade na ptice i zeca, markiraju i sve po propisu, a kada smo isli na DS-e nemam rijeci, njemica ga nadje, oblajava i digne iz sikare samo tako!

Nego stvar je u tome sto ljudi pricaju jako puno o nosu pticara, koji ne treba kvariti i sta ti ja znam... A ja to sve govorim iz prica, nazalost jos nisam imao prilike imati svog psa za lov pa da vam kazem nesto iz iskustva!

Ima kod nas i jedan bretonac koji isto fantasticno odradi svaki posao, dok recimo bio sam u gostima gdje ekipa vodi braka na fazane, e to je bio posao  d5

--- Kraj citata ---

ja jos nisam bio sa svojim psima na svinje pa ti nazalost nemogu reci kako se ponasaju!
ali kod prvog puta kad budem iso javim ti!
pozz

shaga:

--- Citat: Zoran - 17. 10. 2007. 09:46:13 ---
--- Citat: shaga - 17. 10. 2007. 09:31:16 ---Ma razumijem ja sta vi hocete da kazete.
Ali daj tom mladom psu (bilo kom) ovcu on ce trcati za njom (dok ga ne naucis da to ne valja naravno).
Ja (mislim da ces se sloziti) pod gonom podrazumjevam ne samo lajanje na divljac nego i ponasanje i snalazljivost na terenu!
E sada mi reci koji bi pas bolje prosao u sikari: Njemacki pticar ili istrijaner!


--- Kraj citata ---

njemacki ostrodlaki mislim! jer on je moze preskociti!  ;)
ali samo i to ima veze sa tim sta ti napravis sa psom!
gonici znaju samo jedno i svakako ce biti bolji u svojoj klasi, a samo da pticara radis za svinje i to se moze e tada takvoga pas treba porediti sa gonicima!
sto hocu reci ljudi koje imaju pticara oni vecimom imaju za ptice bar kod nas jer neznaju da taj pas moze jos toga!
kad nekom kazes pticar on kaze sta ce ti to! zasto jer vecina bar u hr. nezna sta pticar je!

--- Kraj citata ---
d4
To je to!!!

john deere:
sad kako mi je frend nabavio ptičara pa se bacio u istrazivanja o njima. pročitao je da u njemačkoj ptičar ima položene sve ispite osim jamarenja. to govori sve o svestranosti. i slažem se s vama da mozes imat stene od zlata bilo koje pasmine, ak ti ne znas s njim radit od njega nece biti nista!

dean:

--- Citat: john deere - 17. 10. 2007. 23:18:26 ---sad kako mi je frend nabavio ptičara pa se bacio u istrazivanja o njima. pročitao je da u njemačkoj ptičar ima položene sve ispite osim jamarenja. to govori sve o svestranosti. i slažem se s vama da mozes imat stene od zlata bilo koje pasmine, ak ti ne znas s njim radit od njega nece biti nista!

--- Kraj citata ---
Postoji D utakmica za ptičare koja se kod nas, koliko znam nikad nije radila. U njoj se od ptičara traži i da glasom javlja i goni divljač visokog lova.
Koliko je teško uštimat psa ta radi daleko koliko ti hočeš, da lovi za tebe a ne sebe. Da nače divljač koja je pala iz zraka, da slijedi ako je divljač išla na nogama i da ju donese, da donese iz vode, da odradi krvni trag... Neka pokuša pa nam javi rezultat. Ja to pokušavam sa šunjkavce i tek ove godine očekujem rezultat, pas sada ima 2,5 godine.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju