Lovna kinologija > Lovna kinologija

Ruski pjegavi gonič

(1/4) > >>

Kupres:
Poštovanje kolege!
Od nedavno sam postao vlasnik ruskog pjegavog goniča. Pas je izuzetan svinjar, vrhunskog glasa i odličan u radu. Nabavljen je samo za lov divljih svinja te ga vodim na povodcu i puštam isključivo na svježem tragu. U nekom od ranijih postova vidio sam da je problem u RH riješiti rodovnik odnosno dobiti papire da bi se pas mogao koristiti za lov. Zanima me kakvo je stanje po tom pitanju u BiH? Postoji li negdje u BiH uzgajivač ovih pasa jer sam zainteresiran za nabavku ženke ruskog pjegavog goniča ili za parenje sa mojim psom jer je šteta propustiti šansu da "izvučem" jedno leglo usprkos činjenici da nažalost nemam rodovnik od psa, a iz razloga što su vrlo rijetki i ne poznam nikoga tko ima iste pse. Ako netko ima više iskustava u radu s ovim psima ili neke informacije volio bih da otvorimo razgovore na tu temu. Srdacan pozdrav!

mrki:
 Ako nije tajna reci kako si postao vlasnik psa bez rodovnika.

Kupres:
Dobio ga na poklon od kolege iz susjednog lovačkog društva.

markoherc:
kod nas je problem dobit psa s rodovnikom!  zagi

mrki:
Mislim da nije potrebno i ovdje objašnjavati problematiku ukradenih pasa, svima je poznato da je to postao donosan posao, Kupres nemoj ovo shvatiti kao optužbu nego kao dobronamjerni savjet, dok budu lovci spremni kupovati i uzimati pse na poklon bez rodovnika bit če još više onih koji su spremni ukrasti psa. zagi

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju