Lovna kinologija > Lovna kinologija

Šljukari

(1/5) > >>

karabat:
Poštovane kolege, pročitah  članak o lovu na šljuku u lovačkom vijesniku i zapazih jednu rečenicu "kratak pas prazan ranac" te me ona natjera da ovo napišem. Molim sve strastvene šljukare da kažu dali oni više vole dalekog ili kratkog psa i zašto.
Ja osobno volim psa koji radi u u mom vidnom polju cc 50-70 mt, i imam solidne rezultate u lovu na ovu kraljicu i pobornik sam kračeg psa, da me ljudi krivo ne shvate kod nas je teren dosta gust i krševit i zato ih ja kratim ali u polju ih pustim da šprintaju i do 200mt.

File:
Po meni u nas u dalmacije je kratko 30-40 m a daleko od 50 do 90m ali prihvatljivo, sve ostalo je neupotrebljivo barem na terenima na kojim ja lovim ili sam lovio

jura:
Slažem se s Filetom, pogotovo kada je lov na šljuke u pitanju. Po šumarcima mi je najbolje kada mi pas radi do nekih 40ak metara jer ako je duže niti ga vidim niti čujem i nije mi baš neki gušt lova trčat na markiranje udaljeno 50 metara u gustišu

dr.don:
Istina je što lovačli vjesnik piše , bez beepera i psa koji radi najmanje 70 metara od lovca nema se što raditi u lovu na šljuke. Ako imaš psa koji šunjka oko tebe tako možeš i sam tako loviti šljuke

karabat:

--- Citat: dr.don - 14. 11. 2009. 12:44:52 ---Istina je što lovačli vjesnik piše , bez beepera i psa koji radi najmanje 70 metara od lovca nema se što raditi u lovu na šljuke. Ako imaš psa koji šunjka oko tebe tako možeš i sam tako loviti šljuke

--- Kraj citata ---

A kako su lovci lovili kad nisu imali biper, ma dobro ti i kažeš najbolji je ptičar kad ga ne vidiš cili dan  uf,

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju