Lovna kinologija > Lovna kinologija

a šta su ti pticari?

<< < (18/18)

Zoran:

--- Citat: File - 09. 02. 2010. 21:27:38 ---u to vrijeme sam imao 2 sad imam 3...

Vrabci su dobri za rižot

--- Kraj citata ---

pa nije valjda da ti jedes sta loviš?

zoki:
 Neki dan se vračam iz lova i vodim svog psa na uzici. Kad najedanput mi se istrgne i pravo pred jedna vrata zgrade i grebe nogom, hoče uči. Otvorim mu vrata a on ravno na prvi kat a ja za njim, da vidim što se događa. Dođem gore a on nepomično stoji pred vratima uzdignutog nosa, meni ništa jasno. Kad malo bolje pogledam, a na vratima piše Dr. Zec ordinira od 8-16. To se zove marka i dobar nos!!! rol rol

zoki:

--- Citat: Quagga - 21. 02. 2010. 12:01:59 ---
--- Citat: Cassius Chaerea - 08. 02. 2010. 18:10:44 ---mene zbunjuje ova rijec pticar neznam ni ko je izmisli

--- Kraj citata ---

Ptičar je mislim naša izmišljotina, reci njemcu "ptičar" pa će te čudno pogledati - njima je to univerzalni lovni pas i tako treba da bude. Osobno više cijenim fermaše od goniča i mislim da su to psi za svaki lov. Inače slažem se sa Filetom kad kaže da pas mora raditi na svaku divljač,a da ostalo davi po kratkom postupku.  ;D Pozdrav!  zagi

--- Kraj citata ---
Kolega vidim da se doista razumijete u lovačke rase pasa, pa bih vas molio da ljudima objasnite razliku između psa ptičara i psa fermaša. Mnogi su u nedoumici, pa cijenječi vaše znanje i iskustvo bilo bi lijepo da se te nedoumice razjasne.
 zagi

Navigacija

[0] Lista Poruka

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju