Lovna kinologija > Lovna kinologija

>Vas lovacki pas u Markiranju, Aportiranju itd<

<< < (30/65) > >>

prepelicar:

--- Citat: macun - 18. 11. 2009. 10:23:46 ---Predug??? kinološki sudac mi je reka na ispitu da odavno nije vidia bolje odsječen - kupiran rep.

--- Kraj citata ---

Po standardu ide malo vise od pola skoro 2/3 se ostavlja i onda dobijes takav rep! Ja volim malo manje od polovine i tako secem taj standard pisu davezi sad cu da ti stavim sliku pa ti prosudi sta je lepse! Mada najvaznije da ona markira d4!

best of habek:
 d1 naputak koji su me naučili stari kinolozi i suci do prije izmjene zakona;

rep njemačkog kratkodlakog ptičara se ne reže "na oko" već na slijedeći način(koji ja koristim već 27 godina)-kod kuja rep mora prekriti spolovilo a kod mužjaka mora prekriti testise-nakon toga uz pomagača povuče se kožica unatrag i tada se reže rep-znači ne "na oko" 2/3 ili 1/2 već po ovome postupku koji sam objasnio(mene osobno je poučio g.Stipetić prof., kinološki sudac već preko 40 godina).

Pozdrav svima koji uvažavaju moj način. d4

HunterDon:

--- Citat: best of habek - 18. 11. 2009. 13:11:13 ---rep njemačkog kratkodlakog ptičara se ne reže "na oko" već na slijedeći način(koji ja koristim već 27 godina)-kod kuja rep mora prekriti spolovilo a kod mužjaka mora prekriti testise-nakon toga uz pomagača povuče se kožica unatrag i tada se reže rep-znači ne "na oko" 2/3 ili 1/2 već po ovome postupku koji sam objasnio(mene osobno je poučio g.Stipetić prof., kinološki sudac već preko 40 godina).

--- Kraj citata ---

Potpis na sve napisano!!!  d4 d4 d4

Pozdrav!!!

HunterDon

Anni:
i ja potpisujem  d4

prepelicar:
Nije losa metoda samo koji dan se sece rep nije isto peti ili sedmi dan! Stvarno kad secete repove koji dan?

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju