Lovna kinologija > Lovna kinologija

>Vas lovacki pas u Markiranju, Aportiranju itd<

<< < (6/65) > >>

Viktor:
Hvala Shaga, ja ću dat sve od sebe da izvučem maksimum koji ja znam i mogu!

Mijo lijep pas i marka, jesu to bile kamenjarkeč

Pozdrav Viktor

Tihomir:
Viktore,slike su zakon,pas sigurno jako dobro radi

Viktor:
Hvala Tihomire  :)

Kujica je sada 9 i pol mjeseci starosti i stvarno me ostavlja bez daha. Bio mi je početkom 11. mjeseca prijatelj iz Engleske vlasnik International Falconer časopisa (največi sokolarski časopis na svijetu).
Jako ih fascinira Hrvatska i često dolaze, a i tereni za sokolarenje ih ostavljaju bez daha. Ja sam uzeo ovu kujicu, tada je prešla 8 mjeseci, i mi izašli van kod mene na teren. Kuja tuče teren koliko je god širok, po 150-200 metara u vjetar, ali izrazito pametno, sa stilom i mozgom. Kaže meni prijatelj:"Ja ovo nisam nikada vidio, pas ima 8 mjeseci i ovako radi!č!č!"
Kažem ja njemu:" I ja nisam to isto nikada vidio osim kad sam lovio sa Harijem heheheheh ;D ;D
!!"
Nakon sat vremena hoda, ispred nas mali hrastov šumarak, vjetar tuče u nas, i kujica stane dobrih 30 metara i markira u tu šumicu!č!č!č!č
Ja gledam i ne vjerujem joj!!!!! Napravim ispred nje petnaestak koraka i podignem desetak fazana koji su jeli na jednoj maloj njivi gdje su pobrali kukuruz!!!!!!!!
Mislim si, seljačino jedna nisi nikada lovio sa nečim kao što je ona i tako ti i treba. Seth, prijatelj iz Engleske, me gleda i ne može vjerovat da su tamo bili fazani. Kujica me gleda, i vjerojatno si misli:"E moj Viktor, baš si glup  z7 z7!!!!"
Ništa, ja pozovem Ori, tako se kujica zove, i učemo u taj šumarak. Ima možda 500 kvadrata i jednim dijelom je zarastao kupinom. Znam da su fazani odletjeli, dio u kupine a dio pobjegao po nogama. Mislim sada će ju pošto je mlada kuja povesti tragovi nogu, spustit će glavu i podiči one koji su preostali.
Ori uče unutra, odmah markira, ja i Seth se gledamo, i počne kulirat i vodit me 25 (DVADESET PET) brojao sam vjerujte mi, koraka, korak po korak kako god bi ja došao do nje i polako je taknuo oni bi napravila korak dva..........na kraju jaka marka, ja je taknem ona stoji, ja je ostavim da stoji minutu dvije, kažem daj i tri metra ispred nas se podigne fazanka. Jastreb, koji je čitavo vrijeme bio samo i isključivo koncentriran na kujicu krene napravi ulov u deset metara. Ovo je bio najbolji let ove sezone, a da priči ne bude kraj jastreb i fazanka padnu u brazdu sa vodom, jastreb je drži ja skočim za njima u vodu do iznad koljena na 3 stupnja Celzijevih i završimo ulov!!! Slika ispod  z14 d1



Vjerujete ovakvih letova ima jedino sa ovakvim psima, i od 10 letova samo je jedan fazan u torbi u tim uvjetima. Kod mene su bili neki forumaši i vidjeli što to je, da nije lako i da uglavnom sokolar ima super let bez krajnjeg ulova ako i jedan od elemenata kao što su pas, vegetacija, vrijeme, ptica nisu poklopljeni. Tu fazanku smo isti dan pojeli u juhi jer to je svrha ove tradicionalne discipline, samo što po tome često ostajem na sendvičima  d4 z14 d1

Isto tako, ja sam probao dosta stvari u sokolarenju i sada odgovorno tvrdim da kod iskusnih sokolara pas nosi 60% vrhunskog sokolarenja!

Pozdrav Viktor 

dean:
Nema nikakvog lova bez psa, a pogotovo sokolarenja!
Ali mislim da je za uspjeh u sokolarenju najvažnije iskustvo sokolara, koji točno mora pogoditi trenutak ispuštanja ptice! Jer ako malo zakasni, lovina ima veliku prednost, pa se zna desiti da grabljivica odustane jer ocijeni da neče uhvatit plijen, a od sokolara će dobiti nagaradu tako i tako! Ptica zato treba biti nabildana i gladna!
Ali ja sam bio kod Viktora i sve vidio u živo!!! Kapa do poda!

shaga:
Nikada nisam gledao,ali pretpostavljam da je to secifican i tezak lov kojim se ne moze svako bavit(onaj ko nece 100% biti posvecen samo tome ja mislim da nema sta da trazi)!
Volio bih da mi se pruzi prilika jednm u zivotu da vidim i taj lov uzivo

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju