Lovna kinologija > Lovna kinologija

Vuk i njegova strategija

<< < (2/2)

panj:

--- Citat: Baki - 08. 05. 2008. 20:54:19 ---Video je stvarni extra,ali gdje god bi vidio vuka nikada mu ne bi oprostio. d7

--- Kraj citata ---
Mudro zboriš, ali zakon je ipak iznad naših želja.  :(

Zoran:

--- Citat: Baki - 08. 05. 2008. 20:54:19 ---Video je stvarni extra,ali gdje god bi vidio vuka nikada mu ne bi oprostio. d7

--- Kraj citata ---

e moj bosanec..

Baki:
Kod nas u BIH nema takvog zakona jer vuk nije zasticenja zivotinja.

lujo:
Evo jedna priča koju sam doživio prije par godina u Lici... Imao sam posavca koji je bio vrhunski u lovu, bio je poznat i hvaljen na dugo i na široko po lici... van serijski pas, sa kojim je i lov bio takav. Došli smo u lovište, poštantali i onda sam ja pustio psa u pogon... nigdje nije u snigu bilo ni traga, što me malo začudilo... nakon par minuta pas se javi i počne glasno goniti, trčim da zatvorim jedan prelaz, u jelovom šumarku, stanem iza jedne jele i umirim se, nakon par trenutaka vidim čopor od 5 vukova kako se povlače prema velebitu meni livo na 50 tak m... i tada se dešava nešto što nisam nikad mislio da ću doživit.. 2 vuka (od kojih je jedan bio ko magarac) odvajaju se od ostalih i jedan se sakrije iza jedne jele desno, a drugi lijevo... nakon niti minute dolazi pas u punom gonu, štekće i ide pravo po tragu na vukove  :shok:, vičem i dižem se ali kasno, pas uliječe u klopku i veći ga vuk hvata za vrat a drugi za rep  i rastegnu ga ko špagu... nema režanja nema laveža ništa samo se čulo krc... pucam u zrak i vukovi ga puštaju i dugim skokovima nestaju u  šumarku, nedugo zatim čuje se pucanj... dolazim do psa koji je bio u totalnom šoku, tresao se, iz vrata mu kaplje krv, a na repu nema ni traga dlaci... užasan prizor   :shok:, Psa sam uspio spasiti, ali mu je sje... glasnice, nikada više nije imao onako zvonak glas kao prije... :tommy:
 

Navigacija

[0] Lista Poruka

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju