Foto, video, glazba, priče, umjetnost i PUTOPISI > Lovstvo u umjetnosti

Lovstvo u filmu

<< < (2/2)

MAUZ:
Meni je film delovao smjesno (na granici zalosti i smjeha), ali se nisam htjeo izjasniti kako se neko ne bi uvredio. Pretpostavljam da su u pitanju stariji obicaji odredjene sredine, ali pleh orkestar, bubnjar u fijakeru, ponasanje lovaca, konzumacija rakije, tj. nalivanje rakijom, narocito urlikanje onog starog sa "malo vecim" usnim skoljkama... Sve mi to nema puno veze sa lovom kakav on treba biti, a film bi lako mogli iskoristiti zeleni da nas napljuju najcrnje.

fazan:
Odmah po prikazivanju tog uradka na radio-televiziji Zagreb,kako se onda zvalo,izazvana je burna reakcija nezadovoljstva meču lovcima. Takva prezentacija lovstva i lovaca i u to vrijeme kada pokret zelenih nije bio ni blizu kakav je danas izazvao je zgražanje nad načinom ponašanja sudionika tijekom lova i bacio veliku mrlju na sve lovce.
Moram istači, da ni tada kao i danas rukovodstvo saveza nije adekvatno reagiralo i u medijima se jasno ogradilo od tih kvazi lovaca i takvog ponašanja.

Vanja:
Najljepši dokumentarni film i film o životinjama opčenito po mom mišljenju je Svijet koji nestaje, poznat i kao trinaesto prase. Prekrasan film sniman u Kopačkom Ritu o krmači koja je oprasila 13 prasiča od kojih je jedan  bio viška. Krmača ga je napustila i on se sprijateljio sa lanetom i srnom. Redatelj prikazuje Gileta(tako se zvao) i srnu kako se spašavaju od poplave u kojoj je stradala cijela Giletova obitelj i večina životinjskog svijeta. Gile i lane su se izvukli. :D

draganco:

--- Citat: Vanja - 15. 01. 2008. 15:49:45 ---Najljepši dokumentarni film i film o životinjama opčenito po mom mišljenju je Svijet koji nestaje, poznat i kao trinaesto prase. Prekrasan film sniman u Kopačkom Ritu o krmači koja je oprasila 13 prasiča od kojih je jedan  bio viška. Krmača ga je napustila i on se sprijateljio sa lanetom i srnom. Redatelj prikazuje Gileta(tako se zvao) i srnu kako se spašavaju od poplave u kojoj je stradala cijela Giletova obitelj i večina životinjskog svijeta. Gile i lane su se izvukli. :D

--- Kraj citata ---
I dan danas cuvam te dve Video Kasete.Gile i co.Filmovi su od Petra Lalovica.

descha:
,,Poslednja oaza,, i ,,Svet koji nestaje,, imam ih na DVD-u. Sjajni filmovi koje sam gledao još kao klinac.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju