Lovna kinologija > Moj pas.:.Moji psi

Istarski oštrodlaki gonič BOBO

<< < (3/3)

dean:
Pas ima oštru dlaku, samo je prilegnuta. Bar se nikaj u nju ne petlja. A ocjenu može dati neki sudac koji uzgaja istarce godinama. Ja mogu samo reć da li mi se sviđa!

lovacpd:

--- Citat: dean - 21. 03. 2008. 09:01:35 ---Pas ima oštru dlaku, samo je prilegnuta. Bar se nikaj u nju ne petlja. A ocjenu može dati neki sudac koji uzgaja istarce godinama. Ja mogu samo reć da li mi se sviđa!

--- Kraj citata ---
Da, ali treba biti objektivan u svemu pa i u komentarima za psa( da li je u tipu, slobodno reci mane koje su vidljive, sve to nije zlonamjerno, bar ih ja ne shvatam takvim)...
Ova dlaka je losa za istarca, tzv kozja dlaka
Da je takav barak, ovdje u BiH bi ga iskljucili iz daljeg uzgoja....neka lovi ali neka se ne pari dalje....
Inace psa iste takve dlake je bilo i ovdje u Pd(LORD, vl B.D, pas koji je dobijao titula u ljepoti) , ali polako nestaju.

A petljanje u dlaku, to je slucaj kod opet lose dlake u ostrodlakih pasa, dlaka koja je duga a mekana lako se mrsi...
Ma muka je imati sve , kod ostrodlakog psa, dobru jaku i dovoljno dugu dlaku, i fantasticnu gradju
i jos da radi kao zmaj, sve od prepelice do DS

Nikola:

--- Citat: lovacpd - 21. 03. 2008. 09:32:20 ---
--- Citat: dean - 21. 03. 2008. 09:01:35 ---Pas ima oštru dlaku, samo je prilegnuta. Bar se nikaj u nju ne petlja. A ocjenu može dati neki sudac koji uzgaja istarce godinama. Ja mogu samo reć da li mi se sviđa!

--- Kraj citata ---
Da, ali treba biti objektivan u svemu pa i u komentarima za psa( da li je u tipu, slobodno reci mane koje su vidljive, sve to nije zlonamjerno, bar ih ja ne shvatam takvim)...
Ova dlaka je losa za istarca, tzv kozja dlaka
Da je takav barak, ovdje u BiH bi ga iskljucili iz daljeg uzgoja....neka lovi ali neka se ne pari dalje....
Inace psa iste takve dlake je bilo i ovdje u Pd(LORD, vl B.D, pas koji je dobijao titula u ljepoti) , ali polako nestaju.

A petljanje u dlaku, to je slucaj kod opet lose dlake u ostrodlakih pasa, dlaka koja je duga a mekana lako se mrsi...
Ma muka je imati sve , kod ostrodlakog psa, dobru jaku i dovoljno dugu dlaku, i fantasticnu gradju
i jos da radi kao zmaj, sve od prepelice do DS

--- Kraj citata ---

Jasno, nitko nikome na zamjera, pas je slikan s 11 mjeseci, danas malo drugaćije izgleda, ovih dana ću naslikati prošlogodišnje leglo, sad su 8 mjeseci, malo je drugačija priča....
Otac štenaca

Navigacija

[0] Lista Poruka

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju