Lovna kinologija > Moj pas.:.Moji psi

Koker španiel

(1/4) > >>

velimir:
Može neko nešta reči o svome iskustvu u lovu sa Kokerom z5

junior:
Morat ću te razočarat prijatelju, ali ćeš teško dobiti odgovor na ovo pitanje.
Naime, vlasnik sam sedam godina starog koker. Kad sam ga nabavio svi su sumnjali u njegovu lovačku uptrebljivost. Danas je u mom društvu promjenjeno mišljenj, ali prosječni hrvatski lovac ni nezna da su oni lovački psi sa tradicijom.
Nema tog žbuna gdje on neče ući, lisicu koju neče potjerati, fazana dići i isto tako ga uredno aportirati. Volim loviti patke i do sada mi ni jedna nije ostala da je on nije donio. Možda zvuči nehumano ,ali je i po ledu  htio plivati i donjeti ju iz vode. Odlično mi je reagirao i na krvnom tragu mada nije imao puno prilika.
Da nebi zvučalo pre idealno, ima falingu. Izuzetno srčan i nemože odolit poganjat srneču divljač. Uspio sam ga malo obuzdat sa teletaktom ,ali kad ga nema  ipak ode za njima.
 Volio bi da sam ti barem malo pomogao.

almir:
Ovo je lijepo čuti tj. čitati
Da je barem više takvih primjera...
Svaka čast  zagi

velimir:
Može nešta vezano sa problemom dlake u ušima večina lovaca odgovara me od nabave kokera upravo zbog problema upale uha z6

junior:
Prije same nabave ovakvog psa iskreno nisam znao što kupujem. Bio je to kompromis moje tek udane supruge i mene. Več nakon prvih izlazaka u lovište pokazao je izuzetnu zainteresiranost za divljač svakojake vrste. Ostalo je stvar treninga i iskustva.
Što se tiče ušiju, do sada niti jednom nije imao upale ili bilo kakve druge probleme, bar za sada,a nadam se da će tako i ostati.
Nakon prvih jesenskih lovova  redovito pokupi sve moguće čičkove, ali Bože moj, nakon lova sređuješ prvo psa, pušku, pa potom izljubiš ženu. Zar ne?

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju