Lovna kinologija > Moj pas.:.Moji psi

Moj Bosanski barak

(1/6) > >>

Klemenčič:


On i njegova sestra.




Znam, da nije pravi predstavnik svoje pasmine al ima nešto posebno u njemu. U leglu su bila 4 pasa, jedino on je imao kratku dlaku i odstupanja od barvnih standarda.
Mojem ocu se dopao tak da ga je nabavio i sad pravi društo istarskome kratkodlakom goniču.

Klemenčič:
Tražio sam informacije o ovoj pasmini po netu ali nigdje nisam naletio na baraka ovakvog izgleda. Pa me zanimaju vaši komentari. Dobra kob.

lovacpd:
Da, dozvoljen je barak ovakvog izgleda, ali nije tipican, vjerovatno da je nekad u njegovoj liniji bilo posavca....
duzina dlake kod baraka je oko 7 cm, ali to vjerovatno znas.
Moje preporuke da se ne koristi u daljem uzgoju....a neka lovi koliko moze....

Klemenčič:
Lovac nadao sam se da češ se ti javiti jer sam negdje zaslijedio da si imao bosanca. Pas je izvrstan i goni zeca, srnčad i svinju. Samo što je prilično dug za naše malo lovnu povšinu.

lovacpd:
Ako vam je dozvoljen lov srne sa psom...lovi, ali mislim da ga trebas oduciti toga, sto prije...duzina gona je glavna odlika gonica, tako da to ne treba sputavati
Imao sam barake, odrastao sa njima ali sad ih ne drzim, tragam za "pravim", najvise mi smetaju kod njih u sadasnjem uzgoju boje, crvena podlaka probija plast, i mjere, cini mi se da bjeze iz 10% duzine.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju