Lovna kinologija > Moj pas.:.Moji psi

Moj stenac NLT "PAVI"

<< < (2/5) > >>

peca:
tako samo kvariš rasu

wachtel:

--- Citat: rututuki - 12. 01. 2010. 19:15:29 ---e ovaj moj u lov nece ic samo moze u setnju

--- Kraj citata ---


Ne mora u lov ako covjek nece, ali ako ga mislis drzat privezanog i doslovno samo u setnji imat ces velikih problema s disciplinom i sa kolicinom nakupljene energije sto je karakteristicno za svakog terijera pa tako i za ovog. Ako si stvarno mislio imati psa samo za po doma i po dvoristu iskljucivo kao ljubimca onda se moram sloziti da si pogrijesio u izboru pasmine.  dr.i

Nikola S:

--- Citat: peca - 12. 01. 2010. 19:16:38 ---tako samo kvariš rasu


--- Kraj citata ---
Postoji mnogo ljudi koji drze lovacke pse,a nisu lovci. Ako decko misli da stene redovno vodi u polje,da ga obucava za ispite i utakmice,da jamari sa njime,da ga vodi na izlozbe....zasto ga nebi drzao?


Rututuki,stenac ti je lep,samo radi sa njime,steta je da uludo propadne ta genetika...

gogidj:
Ni ja svog ne vodim u lov, i nemislim da sam pokvario rasu stim..
Za mene je vise pokvaren pas,bez nosne pecurke,pocjepanog stomaka, odvaljene vilice i.t.d...
Samo ti njega prijatelju zaposli, neka radi nesto, trcanje po polju, ganjanje lopte, plivanje i.t.d..
Moj ima devet mjeseci, i sve to radi dva tri sata dnevno, i nemam problema, plasticne flase obozava ne traje mu ni pet minuta..... ref
Kad ga odvedem na poligon niko vise fudbal ne igra  samo on
 ref ref
pozzzzzdddrav i cuvaj ga dobro....

peca:
Uredu je ako ćeš ga učiti da radi a ako češ ga držati isključivo kao ljubimca kvari se rasa.Dalmatinski pas je bio radni pas a koliko ih sada radi,i sve pasmine terijera su nekad bile radne dok je to danas samo nekolicina radi čega radi ljudi kao  koji ne puštaju psa da radi ono za što je stvoren

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju