Lovna kinologija > Moj pas.:.Moji psi

Trobojka BRNJA

<< < (8/13) > >>

dean:
Tako je! Kad goni, ne treba ga sjeckat! Ali hodati uz nogu, da se ne kolje sa drugim psima, odloživost su sve stvar treninga i socijalizacije. U 99% slučajeva!

Nikola:

--- Citat: dean - 21. 05. 2008. 08:36:29 ---Zašto u Slo nemaju problema sa poslušnosti?! zato kaj sa psima rade. Ajde kod nas organiziraj tečaj poslušnosti za lovačke pse pa ćemo vidjeti koliko ljudi bi se javilo.
Za mnoge je pas da tjera i da ćami u boksu 350 dana godišnje. Grozno, ali nije daleko od istine, kaj ne?

--- Kraj citata ---
hehhhee, sad bi nešto rekao, ali nebudem, meni koliko poznato slovenci slabo rade s goničima, više igraju krvosljednici, jamari i sl...

dean:
Ma rade oni sa goničama, ali nemaju toliku potrebu za njima kao mi. Oni imaju uzgojne preglede za goniče, a mi? Čija je budućnost bolja onda? Kad kod nas svaki ker pari, a ne zna se ni podrijeklo jer su zmuljani papiri, a IPO se polaže u gateru. Kako smo skrenuli sa teme, grozno!

lovacpd:

--- Citat: dean - 21. 05. 2008. 10:16:07 ---Ma rade oni sa goničama, ali nemaju toliku potrebu za njima kao mi. Oni imaju uzgojne preglede za goniče, a mi? Čija je budućnost bolja onda? Kad kod nas svaki ker pari, a ne zna se ni podrijeklo jer su zmuljani papiri, a IPO se polaže u gateru. Kako smo skrenuli sa teme, grozno!

--- Kraj citata ---
Na IUO u gateru smo osudjeni, zbog toga sto nemamo dovoljan broj divljaci u lovistima, konkretno zeca, lisice,....
A svi psi ne rade DS! Ja bih volio da se ima dovoljno divljaci da se svi psi probaju na svim vrstama divljaci, pa tako i oni koji nerade DS imaju priliku da poloze IUO na zeca, recimo...
A mislim da se lagano i sigurno ide ka uzgojnim pregledima...

dean:
Ono lovište koje nema dovoljno divljači ne bi trebalo imati pravo da drži IPO. Pa zamisli fore da dođemo u gater a u njemu dva muflona i jedan lopatar a utakmica na ds?! Tako se radi kod nas. Treba nam zec, ali ćemo to odraditi na srni i lisici.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju