Odjeća i Obuća, Oprema za lov, lovce i lovište, terenci > Noževi

"Bark River"

<< < (7/14) > >>

pepi2:

--- Citat: Ry1 - 27. 12. 2012. 05:20:36 ---pepi, ovde se zec ne lovi jedino kada nisi u lovu ili kada si na izlozhbi zecheva..this is Australia :)

--- Kraj citata ---

Yes I Understand

Traper.:
Ma Rajko kakvo bre prezivljavanje kakvi bakrazi.Nisam ti ja onaj Bear koji kad su ukljucene kamere jede svakakve gadotije a kad se kamera ugasi jede hamburgere i pice. Jednostavno zelim jedan univerzalni lovacki noz sa kojim mozes drat,odrobit,preseces i ostale normalne stvari.Nezelim nositi tri noza jedan za dranje jedan za konzerve jedan za cepanje drva i takve g...  Sve ovo sto sam ti dosad nabrojao do sad sam radio sa preklopnog iz SOGove ergele i nema nikakve zamerke ali jedino sto nevalja a to sto je Lazo reko nekako ne ide sa exspresicom  ;D

magwin:
Traperu,takav jednostavno nikada nećeš naći jer takav -sve u jedan ne postoji.sad bi trebao iscjepat drva pa se obrijat...ne ide to tako.... onako jednostavno,materijali trebaju imati i elastičnost i tvrdoću.za solidan noz  se traži kombinacija ovih svojstava ali ne može biti za sve.pogotovo inoxi nemaju bogat spektar kvalitetnih svojstava osim nehrđajućih.ista stvar i sa cijevima pušaka itd...

Ry1:
Dobro Traperu, ako nis Andrew Bear Grylls i ako i ne treba noz za prezivljavanje onda zaboravi "temagami".Iskreno, nisam od tebe ni ocekivao da se drzis rukama za krilo dvokrilca i skocis padobranom kada ides u lov u Kimberly :).
 Kao sto rekoh, ako ti se svidja Helle, a nozevi su im zaista dobri imaju oni mnogo bolje modele za obradu divljaci.Njihovi celici se nesto sporije tupe od BR ali se i teze ostre. Pogotovo ako laminat i konkavnu ostricu zelis naostriti da brije, treba ti mnogo vise vestine i vremena nego za konveksnu ostricu od A2 ili D2.
Nacin ostrenja koji Helle preporucuje je ok ali to je nacin za njihovog prosecnog kupca, u svakom slucaju dobar i primenjiv ali pravilno ostrenje takvih nozeva zahteva vise.
U ostalom, ovi momci ovde koji prave ostrice i nozeve (Nakovanj i ostali) su majstori od zanata, dajte lovu njima, za cenu jednog BR ili Helle oni vam mogu napraviti noz po meri i nameni, siguran sam nista losiji od brendiranih, mozda i bolji.

Schultz and Larsen:

--- Citat: Ry1 - 28. 12. 2012. 08:58:33 ---
U ostalom, ovi momci ovde koji prave ostrice i nozeve (Nakovanj i ostali) su majstori od zanata, dajte lovu njima, za cenu jednog BR ili Helle oni vam mogu napraviti noz po meri i nameni, siguran sam nista losiji od brendiranih, mozda i bolji.

--- Kraj citata ---

 bravooo  d4 ......a ne za vodom preko potoka.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju