Odjeća i Obuća, Oprema za lov, lovce i lovište, terenci > Noževi

Maceta ili...?

<< < (4/7) > >>

ri istra:
spremam se iskovati macetu,susjed u istri je stari kovac,mislim da ih je ostalo jos 4 ili 5; nabavio sam materijal,lisnatu oprugu od kamiona. kad vec kujem mozda i kakav kosir napravim,cak ga je netko spominjao. imam jedan koj sam kao klinac maznuo radnicima koji su cistili oko pruge,i moram reci da pred njim ni manji hrastic nema sansi.

izvijestit cu vas kako je proslo kovanje.

KOBI:

--- Citat: nostromo - 29. 12. 2008. 20:48:09 ---Svi ste se bar jedanput nasli pred ovakvim zelenim "zidovima" pa me zanima s cim se pomazete u takvim situacijama? Maceta ili bager ???.
Pred menom je sezona hajki i sve mi se nekako cini da cu ja kao najmladji u drustvu dobiti najgusce staze za ajkanje, ko zna odakle mi ovaj osjecaj uf
Do prve hajke je jos 15tak dana pa mi je na vrime se opremiti, sta preporucate?
Negdi san na forumu, ne znan di, vidija da neko spominje macetu od sto eura, kako to izgleda?
U Benkovcu na sajmu ce se sigurno naci nesto kao maceta ili kosir, al nasi kovaci rijetko proizvode light verzije alata ;D Ima li ko kakav savjet, ili iskustva...

--- Kraj citata ---

Ja u takav grm ne ulazim vec ga obidjemo sa svih strana i ako ima traga postavi se stand puste psi i to je to.eventualno se baci petarda i ako sta ima podici ce se.

Legion66:
Ja sam si napravio kukri od pile od gatera i nema grmlja kroz koje ne mogu proći. Par dobrih Tramontininih mačeta sam svojedobno kupio u šumoopremi u Zagrebu, Pod zidom, po 30-ak kn, koje su se jako dobro pokazale.
Cold steel-ove kukri mačete su odlične, samo su mi drške pregrube, pa sam ih morao omotati tkaninom, jer kod rada ne koristim rukavice. Kod kuće, šumi, lovištu, mačete koristim više nego sjekiru, jer mi je lakše raditi s njom.

nostromo:

--- Citat: Legion66 - 24. 01. 2009. 06:13:57 ---Ja sam si napravio kukri od pile od gatera i nema grmlja kroz koje ne mogu proći. Par dobrih Tramontininih mačeta sam svojedobno kupio u šumoopremi u Zagrebu, Pod zidom, po 30-ak kn, koje su se jako dobro pokazale.
Cold steel-ove kukri mačete su odlične, samo su mi drške pregrube, pa sam ih morao omotati tkaninom, jer kod rada ne koristim rukavice. Kod kuće, šumi, lovištu, mačete koristim više nego sjekiru, jer mi je lakše raditi s njom.

--- Kraj citata ---

Ima li koja slika, da vidimo kako to izgleda?

Legion66:
U nešto sam zaje... s postom prije. Dakle, imaš par mojih radova i taj kukri na www.stari-nakovanj.com/udruga.htm pa na radove Mladena P.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju