Odjeća i Obuća, Oprema za lov, lovce i lovište, terenci > Noževi

Maceta ili...?

<< < (6/7) > >>

nikolap:
Kolega Perop ne radim takve alate,ove mačete su brušene polako i hlađene tako da se ne pregrije materijal tako da ne izgubi tvrdoću...lijesku promjera do 4 cm odsiječe ko do šale sa dobrim zamahom..a nije preteška da ne umara ruku zagi

leon:

--- Citat: perop - 01. 03. 2017. 14:39:30 ---                                                                                      teaa

Meni su se pokazali u makiji najboljima pokazala dva tradicionalni alata koje mi koristimo u poljoprivredi a nazivamo kosijer i kosijerić. Radite li Vi i takve alate?

                                                                             zagi

--- Kraj citata ---

Naši nonići su jih nosili iza pojasa, svi.

perop:
                                                                     teaa
Dobri stari alati.  d1 Vidim da ih izrađuje Gerber.

http://www.gerbergear.com/Cutting-tools/Machetes/Gator-Brush-Thinner_31-000083

http://www.gerbergear.com/Cutting-tools/Machetes/Gator-Machete-Pro_31-000705
                                                               
                                                          z10

ralf:
Kod nas se taj alat zove vinjak;-)

grom:

--- Citat: nikolap - 28. 02. 2017. 22:30:36 ---Kolege lovci evo polako počinju proljetni radovi u lovištu pa ako nekome treba mačeta ručne izrade...materijal alatni čelik(HSS),debljine 2,5mm,dužine cca.60cm,drške od šperploče(tkz. blažujke),premazane tung uljem,naoštrene i spremne za vrijedne ruke lovaca...cijena po kom 200kn.

--- Kraj citata ---
Malo je to tanko za mačetu, Milan Titanijum pravi noževe od 6mm. Dobra je mačeta za puno toga, čak i za rasjeći svinju u lovištu. Ja inače za radne akcije koristim malo jači kosor sa drškom od česmine, dug ukupno metar otprilike. A u rusaku kosorača bude ponekad, manja i kratke drške. Dobra za sve, čak bolja od mačete jer siječe i drvo od 10 cm ako treba.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju