Odjeća i Obuća, Oprema za lov, lovce i lovište, terenci > Noževi

Maceta ili...?

<< < (2/7) > >>

STARI AVDZIJA:
.......da nebi bio sam sakupi dobru grupu i uredite sebi lovište u van sezoni i kad dođe lovna sezona milina lovit a time oplemeniš lovačke radne navike usput koja klupica ako ima uredit vrelo,pojila i tako redom.Sva sreća pa  nemate snijega pa kad snježna kitina to pokrije ništa od lova..........

ikova371:
pa ko nosi mačete il sl u pogon  uf,dobro ti je štef reko,za čišćenje prosijeka i radne akcije da al pogon-halooo

blackpowder:

--- Citat: mac421 - 29. 12. 2008. 21:10:39 ---evo jedna od boljih opcija barem za mene jer je ova mačeta izuzetno lagana, praktična, izvrsno leži u ruci i ne tupi se tako lako, tako da bih ju toplo preporučio samo si moraš napraviti prigodnu futrolu i opleti po grmlju. A i ciena nije neka cca 250kn

--- Kraj citata ---


ovo na slici je kosir ne mačeta. nema te makije i rovede kroz koju se nemožeš probit kosirom. U istri postoji još i verzija na ručki od metra ili duže po potrebi (rankun). ta verzija na gornjoj sstrani ima i dodatak u obliku šiljka koji prati uzdužnu os kosira i njime se služiš kao vilama za odmicanje svega posječenog.

skyangel:
Zapravo, kosiri na štilu su više specifični za ovo naše podneblje. Ljudi su ih od davnina koristili za kleštrenje grana, obrezivanje i slično. Kao što je black napisao, nema te mačete kaj bi mogla odraditi nekaj kaj naš kosir ne može. Jebote sad sam se sjetil nečeg. Pa meni neko još uvijek duguje rundu od one pitalice davnoooooo  ;D

blackpowder:

--- Citat: skyangel - 30. 12. 2008. 09:03:37 ---Zapravo, kosiri na štilu su više specifični za ovo naše podneblje. Ljudi su ih od davnina koristili za kleštrenje grana, obrezivanje i slično. Kao što je black napisao, nema te mačete kaj bi mogla odraditi nekaj kaj naš kosir ne može. Jebote sad sam se sjetil nečeg. Pa meni neko još uvijek duguje rundu od one pitalice davnoooooo  ;D

--- Kraj citata ---

Buteljka je spremna odavno!  zagi zagi a daj malo dovuci dupe do Dubrave sauf sad je bar vremena ne?

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju