Odjeća i Obuća, Oprema za lov, lovce i lovište, terenci > Noževi

Ručni radovi - moji noževi

<< < (31/146) > >>

mpeca:
Dali je neko od vas probao da na primer od lanca motorne testere iskuje lovacki noz?Isece i oslobodi krajeve zatim namota   kratkim varovima hromovom elektrodom za navarivanjem reznih ivica ucvrsti lanac i zatim na jednom kraju navari deblju sipku  da bi mogao da drzi dok to kuje...Sve to preklopi nekoliko puta uz kovacko varenje  obrusii okali i naostri i na kraju posle  potapanja u kiselinu pred oci izroni prelepi  domaci damaskus celik... zagi

pepi2:
Trebao bi pregledati Karlo Ban radove. Sve mi se cini da je on nesto takvo kovao .

deeejan:
Tako je, na forumu stari nakovnanj, je to radio

puls:

--- Citat: danijel - 05. 01. 2015. 18:06:23 ---moj novi uradak,80crv2,turski orah,jelenji rog,indijanac po želji mušterije... :)



--- Kraj citata ---

Kao naručioc i vlasnik ovog noža, dodao bih koju.....

Jednostavno je fantastičan!
Bolje izgleda nego na slikama.  just
Nož se nije naradio, ali ovako na prvu-savršeno je izbalansiran, djeluje upotrebljivo a izgled je besprijekoran.
Na slikama mi je djelovala drška podugačka; ali ne-baš je kako treba.....
Što je bitno, zbilja je uska, elegantna.....i svi bridovi su odlično zaobljeni.
Prst u onaj utor za kažiprst odlično sjeda. Orah prekrasan....rog isto....
Čak ako i izuzmemo indijanca (koji je sam za sebe remek djelo), sve je estetski savršeno.
Ovih deset pinova mu daje retro štih-meni se to sviđa.
Jesam li spomenuo da je full tang konstrukcije? gss

Oštrica nije radila, ali sve je jasno: karbonski čelik uz propisnu toplinsku obradu i postignutu tvrdoću 57 rockwela, full flat profil uz debljinu leđa 3.2 mm, umjerenu (taman!) dužinu uz lagani trbuh-sve 5! superti
Futrola-još jedno remek djelo.

Dajem veliku preporuku za Danijela! zagi

deeejan:
"jednostavo je fantastican!
 bolje izgleda nego na slikama.  just"

s ovim bi se slozio, kad je o mojem komadu rijec...
jos je i bolji i ljepsi nego na slikama d4

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju