Odjeća i Obuća, Oprema za lov, lovce i lovište, terenci > Noževi

Ručni radovi - moji noževi

<< < (70/146) > >>

Max011:
Prateci sta se desava na lokalnom nožarskom nebu može se reći da je se stvorila kritična masa majstora svog zanata koji su kvalitetom rada načinili eksploziju koja je odjeknula u lovackom svetu. Ceneći to sa sigurnošću se može reći da meštri  i majstori sa ovih prostora (a Danijel je svakako među njima) nude kvalitet pa se ne mora u beli svet po vrhunsko sečivo.  z10

lovaczk:
 z1 bravooo 1liga

Goran:
Max slazem se! U zadnjih nekoloiko godina puno pomaka je napravljeno i kvaliteta ponude je odlicna  i ide u pravom smijeru jer majstori su bili dovoljno pametni da prepoznaju potrebe i zelje kupaca i vide rupu u trzistu i napokon odgovorili sa pravim proizvodima. Mislim da je i forum i sve diskucije napravile svoje i pomogle da se stvari pomaknu naprijed. Neki od proizvoda se sigurno u svojoj klasi mogu takmiciti sa svjetskim brendovima i barijere su pale. razmjena iskustava uvijek daje pametnom i sposobnom mogucnost da izbalansira zelje musterija i ponude adekvatan proizvod i prodaja prirodno slijedi. Mislim da imam pedesetak nozeva po kuci i okolo ali je velika razlika izmedju nozeva koje mi je napravio Danijel ( i drugi) od standardnih tvornickih proizvoda bez duse. Danijel sigurno ide u pravom smijeru i proizvodi su mu sve bolji i ljespi ali su jos uvijek kvalitetni radni  nozevi a ne kolekcionarske igracke. Ono sto mi posalji i poklone a stanca se po Kini i ostalim mjestima po svijetu niej ni blizu kvalitete koji Danijel pravi ali nazalost ne moze ih izraditi dovoljno brzo jer radi jedan po jedna kvalietno a to znaci polako. meni se svidja da bas tako radi jer mu je kvaliteta finalnog proizvoda vaznija od brze prodaje kako ide citav svijet.

ivod:

--- Citat: Max011 - 03. 09. 2015. 12:57:13 ---Prateci sta se desava na lokalnom nožarskom nebu može se reći da je se stvorila kritična masa majstora svog zanata koji su kvalitetom rada načinili eksploziju koja je odjeknula u lovackom svetu. Ceneći to sa sigurnošću se može reći da meštri  i majstori sa ovih prostora (a Danijel je svakako među njima) nude kvalitet pa se ne mora u beli svet po vrhunsko sečivo.  z10

--- Kraj citata ---
Ufff, kolega Max, široka tema, pokušaću sažeti svoj stav u što kraću formu. Slažem se s vama da je nastala generacija sjajnih knifemakera, kako u Hrvatskoj, tako i susjednim joj državama. Nažalost, ne svjedočim baš kako je spomenuta "explozija" imala veliki odjek u lovačkom svijetu kod nas. Većini naših lovaca (barem onima koje ja srećem u lovovima, a srećem ih dosta) i dalje je potpuno odbojna i strana pomisao kvalitetan nož platiti 100 i više Eura, unatoč blistavom i skupom arsenalu oružja koji posjeduju, najnovijim lovačkim modnim krikovima, limene ljubimce da i ne spominjem; drže to bačenim novcem, jer "svaka čakija može oderati divljač", kao da karabin od 200 E i sačmarica iste vrijednosti nisu ubojiti, pa svaka puška iz njihove kolekcije mora biti preplaćeno tehnološko dostignuće.
Većinu naših vrhunskih nožara poznajem osobno i svi se slažu kako su lovci, na moju i njihovu žalost, uglavnom loši kupci, pa većina njihovih vrhunskih uradaka završi kod ljudi koji s lovom veze nemaju, a često preko oceana.
Još jedna sitnica; kako je nožarska scena u nas ipak prosperitetna (puževim koracima, doduše, ali ide naprijed), na njoj se povremeno pojavljuju razni redikuli, mitomani i lunatici, a jedan tipičan pripadnik tog polusvijeta uredno posta i na ovom forumu, nakon što je sa svih, nazovimo to "specijaliziranijih" foruma odavno izopćen.
To bi moglo svjedočiti o demokratičnosti lovačkog publikuma, makar sam skloniji mišljenju kako se naprosto radi o nedostatku kvalitativnog kriterija i svijesti.

danijel:

--- Citat: ivod - 04. 09. 2015. 08:50:59 ---
--- Citat: Max011 - 03. 09. 2015. 12:57:13 ---Prateci sta se desava na lokalnom nožarskom nebu može se reći da je se stvorila kritična masa majstora svog zanata koji su kvalitetom rada načinili eksploziju koja je odjeknula u lovackom svetu. Ceneći to sa sigurnošću se može reći da meštri  i majstori sa ovih prostora (a Danijel je svakako među njima) nude kvalitet pa se ne mora u beli svet po vrhunsko sečivo.  z10

--- Kraj citata ---
Ufff, kolega Max, široka tema, pokušaću sažeti svoj stav u što kraću formu. Slažem se s vama da je nastala generacija sjajnih knifemakera, kako u Hrvatskoj, tako i susjednim joj državama. Nažalost, ne svjedočim baš kako je spomenuta "explozija" imala veliki odjek u lovačkom svijetu kod nas. Većini naših lovaca (barem onima koje ja srećem u lovovima, a srećem ih dosta) i dalje je potpuno odbojna i strana pomisao kvalitetan nož platiti 100 i više Eura, unatoč blistavom i skupom arsenalu oružja koji posjeduju, najnovijim lovačkim modnim krikovima, limene ljubimce da i ne spominjem; drže to bačenim novcem, jer "svaka čakija može oderati divljač", kao da karabin od 200 E i sačmarica iste vrijednosti nisu ubojiti, pa svaka puška iz njihove kolekcije mora biti preplaćeno tehnološko dostignuće.
Većinu naših vrhunskih nožara poznajem osobno i svi se slažu kako su lovci, na moju i njihovu žalost, uglavnom loši kupci, pa većina njihovih vrhunskih uradaka završi kod ljudi koji s lovom veze nemaju, a često preko oceana.
Još jedna sitnica; kako je nožarska scena u nas ipak prosperitetna (puževim koracima, doduše, ali ide naprijed), na njoj se povremeno pojavljuju razni redikuli, mitomani i lunatici, a jedan tipičan pripadnik tog polusvijeta uredno posta i na ovom forumu, nakon što je sa svih, nazovimo to "specijaliziranijih" foruma odavno izopćen.
To bi moglo svjedočiti o demokratičnosti lovačkog publikuma, makar sam skloniji mišljenju kako se naprosto radi o nedostatku kvalitativnog kriterija i svijesti.

--- Kraj citata ---

U sridu g.Ivo,pogotovo ovo boldano...

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju