Odjeća i Obuća, Oprema za lov, lovce i lovište, terenci > Noževi

Skiner

<< < (2/3) > >>

zmajcom:
 d4 just just

titanijum:
Nož kao nož je jako lep , korice fantastične, ali tu ne dostaje nešto drugo.Malo mašte i kreativnosti oko izrade geometrije sečiva.Ono što sam , defacto primetio, velika većina kovača, uradi sečivo-kovački kako treba, ali kada je u pitanju konstrukcija oštrice, njena lepota u smislu geometrije- kojom treba da odiše sečivo- uglovi na njemu tu redko ko zna da pokaže pravo umeće.
Mnogo bolje rade majstori koji od blanko materijala - naprave strašna sečiva koja odišu svojom vizuelnom lepotom u smislu reznih uglova , napadnih uglova, pomoćnih uglova  ( mislim na grudne i lednje uglove i njihove pomoćne).
Što se tiče mehaničke obrade tu su kovači kaskaju za brusačima.
Moje mišljenje , bez uvrede bilo koga   zagi
Meni nije problem ni kovački da napravim rezne uglove ,konkavni , konveksni rez kovački.Da dodam, ali bez skretanja pažne na sebe.

springo:

danijel:

--- Citat: titanijum - 21. 12. 2016. 23:31:43 ---Nož kao nož je jako lep , korice fantastične, ali tu ne dostaje nešto drugo.Malo mašte i kreativnosti oko izrade geometrije sečiva.Ono što sam , defacto primetio, velika većina kovača, uradi sečivo-kovački kako treba, ali kada je u pitanju konstrukcija oštrice, njena lepota u smislu geometrije- kojom treba da odiše sečivo- uglovi na njemu tu redko ko zna da pokaže pravo umeće.
Mnogo bolje rade majstori koji od blanko materijala - naprave strašna sečiva koja odišu svojom vizuelnom lepotom u smislu reznih uglova , napadnih uglova, pomoćnih uglova  ( mislim na grudne i lednje uglove i njihove pomoćne).
Što se tiče mehaničke obrade tu su kovači kaskaju za brusačima.
Moje mišljenje , bez uvrede bilo koga   zagi
Meni nije problem ni kovački da napravim rezne uglove ,konkavni , konveksni rez kovački.Da dodam, ali bez skretanja pažne na sebe.

--- Kraj citata ---


deeejan:
gospon tisler, svaka cast, prekrasno ! zagi

istina, geometrijiom ostrice, a i svim ostalim detaljima, drskom, futrolom pogotovo, bez skretanja paznje na sebe, ne moze se nikako mjeriti s umjetnickom notom kojom odisu vasa seciva...tu ste u pravu kolega titanijum!  paci

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju