Odjeća i Obuća, Oprema za lov, lovce i lovište, terenci > Obuća

Planika ili Alpina......

(1/27) > >>

Stipe cro:
Kakva su vaša iskustva sa gojzericama.Dvoumim se izmedu alpine i planike.Ima netko neka iskustva ili bolju gojzericu od ove dvije marke.Iako mislim da (slovenci rade najbolje  sor).....

gogo3006:
Planika  d4

Alpina me tako razočarala da ti ne mogu opisat,
Nedavno san  kupija Planika Triglav Pro, i fantastične su, udobne, noga dobro leži, za sad sve 5, a vrime će pokazat konačan rezultat.

http://forum.lovac.info/index.php?topic=278.msg165009#msg165009

željko:
gogo sad si me uplašio,daj opiši šta nije valjalo s alpinom.........ja danas kupio nove alpina tibet dobro mi leže,tople su,vibram đon,sympatex materijal,kaže vodonepropusne.........sve ostalo će vrijeme pokazat.....

evaeva:
Dobr su i jedne i druge ukoliko ih se redovito "servisira". Nakon upotrebe treba ih osušiti na sobnoj temperaturi, ne na radijatoru ili blizu peći jer se vlaga iz kože brzo suši i nastaju sitne pore u koži kroz koje kasnije ulazi voda, ako su iznutra vlažne staviti u njih novine da izvuku vlagu, kada su potpuno suhe namazati ih odgovarajućom kremom ili impregnacijskim sprejom. Ovakvim održavanjem trajat će godinama i Alpina i Planika d4.

gogo3006:
Kako da ne,
jesi li ih ima pa tako govoriš ?

Moje Meindlice san namaza 5 puta u 6 godina , i eno ih još su u funkciji, al san toliko izdera đon da san zato mora kupit druge. Iako ču ih još nosit, volin imat rezervu.
 
Alpina Mont,

 je smeče najveće, koje san kupija na sniženju. Je da san ih jeftino platija, al sad san mišljenja da san triba dat još malo i kupit Tibet,  ove ka u Željka, one mi se ćine puuuuno bolje. Ali sad je gotovo. Ispočetka je bila dobra, onda se koža raširila a prsti nabiju u ovu plastiku naprid, a promoće čim prođeš blizu lokve  uf. Zato san se razočara u Alpinu.

 Odlučija san se za Planiku radi:
- udobnosti ( od 10-ak modela, najbolje mi je legla)
- cijene       (900 kunića nasuprot 1500 za Meindl)
- provjerena kvaliteta

Planiku san nosija još prije 13 godina, jedan model bez Vibrama, bez Airtex-a, bez gume okolo i bile su izvrsne, trajale su 5-6 godina.
Ove nove su puuuuno "opremljenije" i trebale bi bit bolje,  ako potraju toliko, ja ću bit prezadovoljan

P.S-
Željko, triba si jiš malo sačekat, svake godine oko Božiće ili Nove godine Alpina daje popust od 30-50 %..................... paci

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju