Lovna kinologija > Odgoj i školovanje lovačkih pasa

Donošenje odstrijeljene divljači

(1/3) > >>

Stjepan Lovrić:
Pozdrav. Nedavno sam nabavio ženku engleskog špringer španijela. Sada je u toku treninga i sve uči nenormalno brzo. Naučio sam je da sjedne, legne, čeka stoječki, čeka sjedeći, i čeka ležeći. Samo nikako ne može svladati da donese lopticu ili nešto drugo. Nisam pokušavao sa golubom, fazanom ili nekom drugom pticom. Problem je da ne pokuša niti donijeti lopticu. Bacim ju i ona dotrči do mjesta gdje je pala i onda se vrati. Pokušavao sam na sve načine da dobijem da mi donese lopticu, pa ju poslije istreniram na divljač. Ima li koga tko ima iskustva ili je bio u ovoj situaciji da bi mi dao savjet?

grom:
Da ne otvaram novu temu....problem s pointerom starim 6.5 godina. Dobio sam ga nedavno jer mu je vlasnik umro. Pas radi da je to strava, ide u vodu, ferma za reklamu. Pretraživanje vrh, nema šanse da mu šta ostane. Na preletu bene nalete mi dvije patke i oborim jednu. Padne na čisto možda 50 metara od mene. Uputim ga, uz vjetar je brzo dobije u nos i pravo na nju. Ferma, viknem da donese, a on je zgrabi i magla. Odnio negdje i sakrio, već je mrak i ne mogu ništa. Izađe baja na put i pravi se blesav. Pitam budalu di je patka, donesi...a on me gleda krivo, podvio rep...na čelu mu piše da je kriv. Nije mi prvi pas i da sam neiskusan oko toga, ali je star i ne znam vrijedi li se gnjaviti s time. I može li se uopće više išta napraviti. Ne znam koja mu je to fora i zašto je to napravio. Nije bilo drugih pasa pa da zbog ljubomore ili nečega to radi. Kuja njemica bi radije umrla nego da ne donese meni u ruke, a on zajebava. A šteta jer je stvarno maher u radu.

pepi2:
On radi svoj posao,perfektno, za drugo nabavi si donosaca  ;D . Tak on vjerojatno vidi stvari.

Ideerp:
Jel aportira inače,pointeri kao imaju "problem" sa aportom? Po meni se ne isplati gubit živce oko korekcije,6.5 mu je godina,a ako je tako dobar onda mu je ta "mana" zanemariva,povedi i njemca pa da aportira  happi

toplichanec:
Duga špaga.
Kad odstreliš nešto pernato, probaj par puta aport na čistini u visokoj travi.
Ali nek ti je na dugoj špagi. Uz uportnost, nagrađivanje (imaj nešto u đepu) i kažnjavanje da se to ispraviti.
A još bi mogao raditi toliko koliko je star. Poenterima je u Engleskoj bilo zabranjen aport, da ne kvare nos. Za to su imali retrivere.

Svakako pokušaj. Vjerojatno ćeš ovo ispraviti.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju