Lovna kinologija > Odgoj i školovanje lovačkih pasa

KAKO ŠKOLUJETE SVOJE PTIČARE?

<< < (2/27) > >>

medo:
Ako je pas dobar onda za pocetak nek ferma fazana,a prepelicu nakon par puta ljeti kad dobije u nos pocet ce fermat.
Ja svoje nisam posebno obucavao na prepelicu jer kad nauci sto je lov kasnije instiktivno radi sve bolje.Dobri pticari su lako ucili nakon fazana sve ostalo i svakim danom su bili sve bolji.

nazime:
Slažem se s medom. Kad pas shvati što je lov s vremenom se izbrusi. I još kad pas shvača što se lovi- fantastično. Vidio sam to kod jednog prijatelja iz Samobora. Ima kuju 10 god i sina joj 5 god, kratke njemce.

dean:
Psu bi trebalo biti lakše fermat prepelicu nego fazana, pogotovo mladom psu. Zaštoč Stari fazan puno puta bježi na noge i mladom psu se desi da ferma samo vruči trag jer još ne zna što je vučenje, a fazan je več 100 metara dalje. Doživio sam to puno puta. Ti prilaziš i misliš da ti pas laže ili sumljaš da mu je nos upitne kvalitete. A on još samo nije skužio da stari fazan hoče jurit na noge i leti samo u nuždi, osim toga ptičar bi trebao samo fermat divljač, a lovac je dizat ili dati psu znat da je digne.
Smješno mi je recimo vidjet na utakmici kad ljudi hvale psa kako ima čvrstu fermu, a kad pas stane na divljač oni trče lomeči noge. Pa ako je čvrsta ferma, kuda češč Pas će stajat minutama i trebao bi sačekati dok vodič ne doče.
Sumo ti si sudac, jesam puno promašioč

SUMO:
Kretoh da kucam odgovor :) ono Dean me pretece.
Najveca greska je voditi mladog psa na fazana ili mladog psa samog na teren gde ima dosta zeca i fazana.
Najbolje rezultate sam postizao loveci prepelice i to mator pas i stenac. Imao sam marke i sa stenadima od 4-5 meseci. Takodje, lepo je naci i teren sa jarebicama one su mirnije.
Da, medjunarodni sam sudija d4

medo:
Pa to sve stoji i ne.
Zbog prilika uvijek sam ucio pse najprije na fazane.
Ali..
Fazani su bili uglavnom mladi i tek pusteni tako da se nisu vukli vec su uglavnom lezali na mjestu.Bilo je svega ali pas je malo pomalo ucio i svaki put bio bolji tako da sa godinu dana bio je sposoban za sve.
Ipak mi na otocima nemamo zita itd.tako da je i prpelica puno manje,a od jarebica imamo grivnu koje se lovi na strmim,kamenitim liticama i puno puta si u opasnosti da se polomis ili ubijes.
To treba probati i test je za lovca ali i za psa.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju