Lovna kinologija > Odgoj i školovanje lovačkih pasa

Krvni trag u praksi

(1/82) > >>

dean:
Jazavčar je po meni potpuno neprimjeren za krvni trag. Dopustite da objasnim zašto. Ako je divljač ranjena i odlazi po pronalasku psu je potrebna masa da divljač zaustavi i još ako treag ide preko vode, malo je psu velika srca to otežavajuče.
Dik može napisati vlastito iskustvo u zadnjoj potragi!

medo:

--- Citat: dean - 31. 10. 2007. 11:26:13 ---Jazavčar je po meni potpuno neprimjeren za krvni trag. Dopustite da objasnim zašto. Ako je divljač ranjena i odlazi po pronalasku psu je potrebna masa da divljač zaustavi i još ako treag ide preko vode, malo je psu velika srca to otežavajuče.
Dik može napisati vlastito iskustvo u zadnjoj potragi!

--- Kraj citata ---
Za krvni trag potrebno je koristiti zrna koja bi ga trebala ostaviti d1
Jazavcare sam gledao ali i imao i mogu reci da ako je pas pametan moze zaustaviti ranjenu DS.Na krvnom tragu svaki pas dobrog njuha moze odraditi posao.VIdio sam,istarca,baraka,balkanca,terijere i jazavcare.Neki su bolji neki prosijecni ali to je bilo zbog nestrucnog skolovanja.
 Znam za jednoga koji je jednog jazavcara vodio na dugom povodniku za krvni trag i terijera u ruksaku.Kad bi nasli svinju pustila bi se oba psa koja su u paru bila odlicna.Svinju su znali oblajavati i vrtiti je u krug 2 sata bez problema.
 Mislim da pas treba biti prije svega obucen,pametan i ne preagresivan da zadrzi i pronadje ranjenu DS.
 Nisam strucnjak i ovo je dio onoga sto sam vidio.

dean:
Iskustvo Dika, ali će on o tome u detalje. Traži se jelen lopatar. Potraga je vodila preko 10 metara široke vode i zaustavljaju ga dva psa. Bavarski krvosljednik i NLT. Jazo to ne bi mogao odradit. Nač da, ali zaustavitč

madhunter:
Šta znači zaustavitč

dean:
Fizički uhvatit i onemogučit daljnje kretanje. Znači ne lajat u mjestu 2 km od lovca ako je divljač još na nogama.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju